Ana Sayfa KREDİ 11 Kasım 2017

Ziraat Bankası Bol Seçenekli Konut Kredisi

Ziraat Bankası Bol Seçenekli Konut Kredisi

Bankaların konut kredisi adını vermiş oldukları krediler, konut satın almak isteyen vatandaşların ihtiyaç duyduğu bir ihtiyaç kredisi çeşididir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için çeşitli kredi paketleri ile seçenekler sunmaktadır. Ziraat Bankasından konut kredisi alarak kamu sermayesinin avantajlı paketlerinden faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası özellikle OYAK üyelerine ve Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere uygun faiz oranları ile kredi seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası 120 aya kadar taksit seçenekleri vermektedir.

T.C. Ziraat Bankası Düşük Faizli Kredi İmkanları
T.C. Ziraat Bankası kamusal sermayedir yani kamunun, devletin bankasıdır. Bu nedenle devlet destekli bir banka olduğu için kamusal sermaye olarak görülür. İlk kuruluş amacı ziraat bankasının, tarım ve hayvancılık için krediler sağlaması ve desteklemesi olsa da günümüzde her kesime ciddi destek sağlamaktadır. Bu seçenekler arasında ihtiyaç, araç, konut ve eğitim kredileri yer alabilmektedir. Özel bankalara nazaran Ziraat Bankası devlet destekli olduğu için daha kolay geri ödeme seçenekleri sunmakta ve daha düşük faiz oranları belirlemektedir. Ziraat Bankası özellikle OYAK yani ordu çalışanları için sunduğu ve kamu personelleri için özel olarak sunduğu avantajların yanı sıra diğer sade vatandaşlara da çeşitli özel seçenekler sunarak her kesime özel hizmet vermektedir. Vatandaşların sahip oldukları statülere göre geri ödemeler şekillenmekte ve konut kredisinin oranları farklılık göstermektedir. Ziraat Bankasından alınacak olan konut kredisinin de çeşitleri mevcuttur.

Ortak Konut Kredisi Paketine Göre; Birkaç kişi bir araya gelerek başvuru yaptıkları konut kredisidir. Bu konut kredisi paketi çoğunlukla aylık olarak kanıtlanabilir maaşları düşük olan kişilerin bir araya gelerek yaptıkları kredi başvurusudur.

Anlaşmalı Konut Projeleri İçin Verilen Krediler; Bankalar ile özel olarak belli anlaşmalar çerçevesinde çalışan müteahhit firmalar ya da bunun gibi özel firmalar yer alır ve bu firmalara özel krediler sağlanır. Ülkemiz içinde herhangi bir noktaya yapılacak olan konutlar için sağlanan firma kredileridir.

OYAK Üyelerine Özel Konut Kredileri; OYAK ( Ordu Yardımlaşma Kurumu) üyesi olan çalışanlara özel olarak hazırlanmış olan özel konut kredisi paketleridir. Uzun vadeli geri ödeme seçenekleri sunan Ziraat Bankası bu personeller için oldukça düşük oranlı faizler sunmaktadır.

Komisyonsuz Ev Alacaklar İçin Kredi Paketlerine Göre; bankaların almış oldukları dosya masrafı, kredi transfer ücreti gibi isimler verilerek alınan ve ek olarak maliyet getiren kesintilerin krediyi alacak olan kişiye yansıtılmaması durumudur. Ziraat Bankasından kredi alacak kişilere bu seçenek pek fazla sunulmamaktadır.

Yapılandırmalı Ev Kredileri; Vatandaşların başka bankalardan kredi çektikten sonra farklı nedenler sunarak geri ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden yapmak isteyen vatandaşlara özel olarak hazırlanmış kredi paketleridir. Bu transfer işlemleri daha çok bankanın daha düşük oranda faiz ve daha uzun vadede kredi vermesi halinde başvurulan bir yöntemdir.

İnşaatın Tamamına Kredi İmkanı Seçeneği; Konutun yapım aşamasında verilen bir kredidir. Konutun baştan sona yapımını desteklemesi için hazırlanan kredi paketidir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
2011 yılı itibari ile yürürlülüğe koyulan ev kredisi alacak kişilere, evin %75’lik kısmına kadar kredi veren bankalar, özel şartları sağlayan kişilere evin %100’lük değerini de vermeye başladılar. Ziraat Bankası bilindiği gibi devlet tarafından desteklenmektedir ve birçok kredi seçeneklerini de bünyesinde barındırmaktadır. Siz vatandaşlarımız da ev sahibi olmak istediğiniz durumlarda Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine giderek kredi başvurusu için yetkili personellerden gerekli bilgiyi sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankasından konut kredisi çekilmeden önce uzman emlak danışmanları bu konutun gerekli incelemelerini yaparak belli bir meblağa sunmaktadır. Konu ile alakalı olarak da Ziraat Bankasının internet sitesinden ya da diğer sosyal medya araçlarından konu ile alakalı yazıları takip edebilirsiniz. Ziraat Bankası ayrıca son zamanlarda durağanlaşan ekonomiden dolayı konut kredileri için olan kredi seçeneklerinde faiz oranlarında ciddi indirime gitti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?