Ana Sayfa EKONOMİ 16 Aralık 2017

İşveçli H&M Mağazalarını Kapatma Kararı Aldı

İşveçli H&M Mağazalarını Kapatma Kararı Aldı

Ulusal pazarda bir çok mağazası bulunan H&M hazır giyim markası bazı mağazalarını kapacağını açıklamasından sonra karar farklı tartışmalara neden oldu.

Tüm dünyada tanınmış giyim markalarından birisi olan H&M mağazalarından bir kısmını kapatma kararı aldı. Alınan karar çeşitli tartışmalara sebep oldu.

Dünyaca ünlü  hazır giyim markalarından birisi olan İsveçli H&M alınan bir karar sonrasında mağazalarından bir kısmını kapatmaya karar verdi. Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve sevilen bir marka olarak lanse edilen H&M tarafından alınan bu karar çeşitli tepkilere neden oldu. Ancak İsveç giyim markası konu hakkında açıklayıcı olması açısından birtakım açıklamalarda bulundu.

Yıl sonu değerlendirmesi yapıldığı zaman ciroda yıllık olarak yüzde 4 oranında bir kaybın olduğu belirlendi. Yapılan değerlendirmelerde kaybın bir süredir gerçekleştiği ifade edilmişti. Bunun ardından tasarruf etmek ve kayıpları engellemek için mağaza kapatma kararının alındığı belirlendi.

İnternet Alışverişi Ön Plana Çıkacak

Şirket tarafından bir tasarruf planı çıkarıldı. Çıkarılan bu tasarruf planı ile birlikte mağazaların bir kısmı kapatılacak. En az ilgi gören ve en az tercih edilen mağazaların detaylı bir şekilde incelenerek tercih edilmesi bekleniyor. Yeni mağaza açılımı ile ilgili çalışmalar devam ederken bu süreçte daha az yeni mağaza açılması için bazı kararlar alındı.

Markanın hızlı bir şekilde değişen müşteri alışkanlıklarına en iyi şekilde uyum sağladığı ve bu konuda iyi bir gelişme kaydederek performansları ile şaşırttığı belirtildi. Buna rağmen tasarruf için geliştirilen çalışmaların son derece gerekli olduğu belirlendi. Markanın zarar etmemesi ve durumun kötüleşmemesi için yapılan çalışmanın temelleri geçtiğimiz günlerde atıldı

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?