Ana Sayfa EKONOMİ 20 Aralık 2017

KFC Türkiye Resmen Dubaili Şirketin Oldu

KFC Türkiye Resmen Dubaili Şirketin Oldu

Ülkemizde 104 şubesiyle faaliyet fast food hizmeti sunan ABD’li KFC şirketinin Dubai merkezli Abraaj Group’a satış işlemi Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Gıda sektörünün önde giden şirketlerinden KFC Türkiye, 104 şubesi ile birlikte Abraaj Private Equity Fund VI L.P şirketinin oldu. Turkent Gıda ve Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (KFC Türkiye) kontrolünün Abraaj Private Equity Fund VI L.P’ye geçtiği Rekabet Kurulunun resmi internet sitesinden yayınlanan Kurul kararı yayınlandı.

KFC Türkiye, Türkiye çapında genellikle AVM’lerde gıda hizmeti verirken, Rekabet Kurulu kararıyla devredilmesi kararlaştırıldı. Kentucky Fried Chicken açılımı ile bilinen KFC, fast food alanında bir zincire sahip. Şirket 10 bin dolarlık ‘İnternet Kaçış Kapsülü’ satışa çıkardığını açıkladı.

Kapsülü KFC’nin logosunda yer alan Albay Sanders kucaklıyor. Kapsülün fiyatı ise yemekler kadar ucuz görünmüyor. Paslanmaz çelik kafesten üretilen bu kapsül, kullanıcıların dikkatini dağıtan şeylerden korumak için tasarlandığı açıklandı. Firma üretilen kapsüle, dört yetişkin ve bir kutu KFC tavuğun sığabildiğini belirtirken fiyatı 10 bin dolar. Ayrıca Kurul başka bir açıklama daha yayınlayarak, İlknak Su Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin hisselerinin bir kısmının ve tek kontrolünün Gümüşdoğa Su Ürünleri Üretim İhracat ve İthalat AŞ tarafından devralınmasını da onayladı.

QNB Finansbank AŞ ile HSBC Bank AŞ arasında yaşanan akdedilen Üye İşyeri Kullanım Programı Sözleşmesine bireysel muafiyet tanınmasını kararlaştırırken, Kurul’un onayladığı bir başka devir işlemi de KFC Türkiye oldu. Resmi internet sitesinden açıklanan Kurul kararları arasında, Veser Kimyevi Maddeler AŞ’nin hisselerinin belli bir oranının Global Chemplast L.P devredilmesi işlemine onay verildi.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?