Ana Sayfa BANKALAR, EKONOMİ, EMLAK, KREDİ 6 Şubat 2019

Konut kredi faizleri 2019 yılında düşmeye başladı

Konut kredi faizleri 2019 yılında düşmeye başladı

2019 yılıyla beraber konut kredisi faiz oranları düşmeye başladı. Herkesin kurduğu kendi evinin sahibi olmak hayali için kredi oranlarının düşmesini bekleyenlere güzel haber.  En düşük konut kredisi oranı bugün için 1,68 ile Ziraat Bankası’nda…

Ekonominin dengelenme sinyalleri vermesi ve piyasanın hareketlenmesini sağlamak amacıyla verilen teşviklerle bankalar da kredi faizlerinde iyileştirme yapmaya başladı. Bu bağlamda henüz 2019 yılının başında konut faizleri yüksek oranlarıyla can yakıyordu. Konut faizleri düşer mi sorusunun cevabı yavaş yavaş olumlu yöne evrilmeye başlıyor.

Geçtiğimiz yılın aralık ayı itibariyle konut kredisinde faiz oranları 1,90 seviyesinin üzerinde iken Şubat ayında rakamların 1,68 seviyelerine gerilediğini görebiliyoruz.

Peki şubat ayı için hangi bankada konut kredi faizleri ne kadar?

Aşağıda en iyi faiz oranlarına sahip bankaları listeledik:

Banka Faiz Oranı
Ziraat Bankası 1,68
ICBC 1,69
ING Bank 1,69
Vakıfbank 1,77
Kuveyt Türk 1,84
Şeker Finans 1,87
Halkbank 1,88
Yapı Kredi 1,89
Garanti Bankası 1,94
Akbank 1,95
Türkiye İş Bankası 2,01
QNB Finansbank 2,04

Konut faizleri düşer mi 2019?

2019 yılının bundan sonraki kısmı için uzmanlar oranların daha da iyiye gitmesini bekliyor. Geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası, Halkbankası ve Vakıfbank öncülüğünde gerçekleştirilen 0,98 faizle konut kredisi kampanyası olumlu sonuçlar vermişti. Önümüzdeki seçimlerle birlikte göstergelerin daha da olumlu yöne dönmesini çok olası. Peki seçimden sonra konut kredisi faiz oranları ne olacak? Bu soru için de seçim sonunda yaşanacak siyasi hamlelerle ekonominin rahatlayacağını ve artacak teşviklerin konut sektörünü bulunduğu zor durumdan çıkaracağını düşünüyoruz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?