Ana Sayfa GÜNDEM 20 Aralık 2017

Yeni Yıl Kutlamaları Tedbir Amaçlı Yasaklandı

Yeni Yıl Kutlamaları Tedbir Amaçlı Yasaklandı

2017 yılının son günlerini yaşarken yeni yıl hazırlıkları tüm yurtta olduğu gibi megakent İstanbul’un yılbaşı gecelerinde simgesi haline dönüşen Taksim meydanında bu yıl Beyoğlu Emniyetinin almış olduğu tedbir kararı gereğince kutlama yapılmayacak.

Beyoğlu Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, yılbaşı gecesi için alınan tedbirlerin en üst seviyede olacağının altını çizdi. Yeni yıla halkın huzurlu bir şekilde girmesi için kutlamaların yapılmayacağını ve toplanmalara müsade verilmeyeceğini açıkladı. Ayrıca Emniyet Müdürü Kılıç önlem alınacak noktaları şöyle sıraladı; İstiklal Caddesi ile Taksim Meydanı’na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı’ndan girişleri.

Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü, Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzur Toplantısı, ilçenin güvenliğinin sağlanması için gerekli önlemler ve vatandaş güvenlik konusunda bilgilendirildi.

Beyoğlu Emniyet Müdürü Kılıç, yeni yılın yaklaşmasıyla tedbirlerinin iki katına çıkarıldığını, bu yıl diğer yıllara oranla daha üst seviyede tedbirler alındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yılbaşı tedbirleri üst seviyede olacak. Geçtiğimiz yıl Reina saldırganının önce Taksim’de görüntü çekip daha sonra tedbirleri görünce başka yere yönlenmesi nedeniyle tedbirleri iki katına çıkaracağız. Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için kutlama yapılmayacak. Toplanmalara izin verilmeyecek. İstiklal Caddesi ile Taksim Meydanı’na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı’ndan girişlerde önlemler alınacak. İlerleyen dönemlerde projelerimiz mevcut. Bunları vatandaşlarımıza iletip uygulamaya çalışacağız.”

Toplantıya, çok sayıda emniyet personeli, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?