Ana Sayfa KREDİ KARTI 11 Kasım 2017

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alırım?

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alırım?

Bilindiği üzere kredi kartları, günümüzde en popüler olan tüketici finansman araçlarındandır. Her banka, karakteristik kredi kartları sunmakta ve bu kartları diğerlerinden farklı kılan para puan sistemleri, firmalarla bankalar arasındaki anlaşmalardan doğan ekstra indirim ve ekstra taksit fırsatları, öğrencilere özel sunulan kredi kartları gibi birçok özellikleri bulunmaktadır.

Kredi kartı almak isteyen herhangi birisi dilediği bankaya giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir. Kişinin geçmişinde kredi kartı borcu ödemeyle ilgili bir sorunu görünmüyorsa banka da bu başvuru karşısında kişilere istedikleri kredi kartlarını vereceklerdir.

Kredi Kart Limitleri: Kredi kartları, kullanılmak üzere bir limit konularak banka müşterilerine takdim edilmektedir. Kişiler bu limitler çerçevesinde aylık harcamalarını yaparlar ve ekstreleri geldiğinde de borçlarını ödeyerek kredi kartı limitlerini tekrar kullanabilir hale gelirler. Bazı bireyler, alışveriş alışkanlıklarından dolayı ya da nakit kullanmak yerine kredi kartı kullanmayı tercih ettiklerinden dolayı, yüksek limitli kredi kartları kullanmak isteyebilirler. Peki bu yüksek limitli kredi kartları bankalardan nasıl alınabilmektedir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?
Bilindiği gibi kredi kartları kullanıcılarına, bir limit tanımlandıktan sonra teslim edilirler. Kredi kartının limiti de kredi kartı kullanıcısının mesleğine, gelir durumuna, kredi skoruna ve benzeri parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Tanımlanan bu limitler bazen kredi kartı kullanıcılarına yeterli gelmeyebilir ve bu limitleri yükseltmek isteyebilirler. Kredi kartının limitini arttırmada aynı kredi talebindeki gibi bankanın kredi kartı kullanıcılarına güvenmesi ve bu duruma onay vermesi gerekmektedir. Aynı şekilde mevcut limitin aylık olarak tamamına yakın bir kısmı kullanılmıyorsa da bu kartların limitlerinin yükseltilmesinin pek bir anlamı kalmayacaktır.

Dönem Borçlarının Düzenli Ödenmesi Limit Artımı Sağlayabilir
Kredi kartlarının kullanımları sonucunda aylık borçlar ekstreler aracılığıyla kullanıcılara iletilir. Bu ekstrelerdeki borç tutarları aylık olarak ödendiği, en azından minimum ödeme tutarlarının ödenmesi aksatılmadığı ve üç ayda bir borcun tamamen ödenmesi, bankaların müşterisi hakkındaki kendi verdiği puanın artmasına ve ayrıca kredi skorunun yükselmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda, bankalar, sundukları hizmetleri aktif olarak kullanan müşterilerini severler. Kredi kartı limitinin arttırabilmek için örneğin önce altın hesabı oluşturulup sonra kapatılabilir. Borçlar düzenli olarak ödenebilir. Banka üzerinden borsadan kağıt alınabilir. Bu ve benzeri işlemler bankanın müşterisine olan güvenini arttıracaktır ve limit artımı isteğinde bulunulduğunda buna onay verecektir.

Kredi kartı borç ödemeleri aylık olarak düzenli şekilde takip edilmelidir.
Her ay elden geliyorsa dönem borçlarının tamamı kapatılmalı, bu olasılık yoksa minimum ödeme tutarı ödenmeli ve üç ayda bir olacak şekilde borcun tamamı kapatılmalıdır.Otomatik limit arttırımı talimatı verilebilir. Kredi kartı limitinin her ay olacak şekilde % 80’ i harcanıyorsa 3 ayda bir olacak şekilde limit artımı gerçekleşebilir.

İpotek Verilerek Yüksek Limitli Kredi Kartı Alımı
Tüm bu önerilerde verilenler uygulandıktan sonra da kredi kartı limit arttırım istekleri olumlu yanıtlanmıyorsa ve hala yüksek limitli bir kredi kartına gereksinim varsa, vadeli bir hesap oluşturup bu hesaba 20 bin TL gibi bir para yatırılabilir. Bu hesabın bloke ettirilişi karşılığında yüksek limitli bir kredi kartı alınabilir. Bu paranın konulduğu hesap vadeli hesap olacağı için para zaman içerisinde değer kaybetmeyecektir ve istenen kredi kartına ulaşılmış olacaktır. Aynı zamanda uzun zaman boyunca bankayla sorun yaşamadan kredi kartı ödemeleri düzenli bir şekilde yapılır ve kredi skoruna dikkat edilirse hesap üzerindeki bloke işlemi kendiliğinden kalkacaktır. Yukarıda yer alan öneriler uygulanarak kredi kartı limiti yükseltilebilir ya da mevcut kredi kartları kapatılarak yeni yüksek limitli bir kredi kartı talebinde bulunulabilir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?