Ana Sayfa SPOR 4 Aralık 2017

Yatırım Yapılabilir 6 Kripto Para Önerisi

Yatırım Yapılabilir 6 Kripto Para Önerisi

Dijital para olarak tanımlanan, bitcoin yani kripto paralar 2017 yılına damga vurmaya devam ediyor. En fazla bilinenleri arasında yer alan bitcoin birçok yatırımcıyı şimdiden kendisine çekmiş gibi görünüyor. Kripto paralar günden güne artarken şu anda piyasada 5 binden fazla bulunuyor ve yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Döviz, borsa ve altın gibi yatırımlara ilginin azalmasına sebep olan kripto paraların yeni yılla birlikte değer kazanacağa benziyor. Dünya da merkez bankalarından kripto paralarla ilgili yaptıkları eleştiriler ve balon yönündeki iddialar değer kaybetmesinin yanı sıra giderek artışına sürdürmeye devam ediyor. Yıl içerisinde yaşadıkları performanslara bakarak 2018 yılında artış göstermesi beklenen kripto paralarla ilgili dosya hazırlayan AtoZForex, birçok yatırımcının dikkatini çeken bitcoin listede ilk sırada yer alıyor. 2018 de artışını sürdürmesi beklenen kripto paralar sırasıyla;

1-Bitcoin

Bu seneye adeta flaş bir şekilde giriş yapan bitcoin önümüzdeki sene içinde artışını sürdürmesi tahmin ediliyor. Şu anda değeri 200 milyar dolara doğru ilerleyen bitcoin en pahalı kripto para olarak işlem görüyor.

2- Ethereum

Bitcoinin ardından gelen en büyük ikinci kripto para ise ethereum, blochain işletim sistemi kullanılarak merkezi olmayan yazılım protokolleri geliştirilmesine imkan veren bir sistem. Piyasa değeri 46 milyar dolarken güncel fiyatı 480 dolar ekseninde işlem görüyor.

3- Bitcoin Cash

Bitcoinin çatallanmasıyla oluşan bitcoin cash, piyasa değeri 27 milyar dolarken şu anda 1.600 dolar civarından işlem görüyor.

4- Ripple

Finansal işlemler için yürütülen bir internet protokolü. Gerçekleştirilen para transferlerini izleyen bir sistem. Piyasa değeri 10 milyar dolar.

5- Litecoin

Hızlı işlem ve onay vermede etkin olan bir kripto para olarak göze çarpıyor. 5.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve 100 dolar seviyesinin üzerinden satış görüyor.

6- Dash

Bitcoinin altcoini olan dash, 3 yıl önce çıkmasına rağmen şu anda 800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?