Ana Sayfa SİYASET 4 Aralık 2017

Başbakan Yıldırım Güney Kore Ziyaretine Çıkıyor

Başbakan Yıldırım Güney Kore Ziyaretine Çıkıyor

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Güney Kore Başkanı Lee Nak-Yeo’nun daveti üzerine, Güney Kore’ye 3 günlük bir ziyaret gerçekleştirecek.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Güney Kore Başkanı Lee Nak-Yeo’nun daveti üzerine, resmi bir takım temaslarda bulunmak üzere Güney Kore’ye hareket ediyor.

Ziyaret, Türkiye ile iyi ikili ilişkiler içerisinde olan Güney Kore ile diplomatik ilişkilerin başlamasının üzerinden 60 yıl geçmesi hasebiyle, yıl dönümünü kutlamak ve bundan sonraki ilişkiler hakkında bir takım görüşmeler yapmak üzere düzenlendi.

Başbakan Yıldırım’ın ziyaretinde yapacağı resmi görüşmelerin planlaması ise; Kore Cumhuriyeti Başbakanı Lee Nak-Yeon’la yapacağı görüşmelerin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Moon Jae-In tarafından kabul edilecek ve Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclis Başkanı Chung Sye Kyun ile görüşecek.

Yıldırım’ın ziyaretinde görüşülecek hususların, iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik, ticari, kültürel ilişkilerin yanında, terör örgütleriyle verilen mücadele, dünyanın ortak sorunu olan mğltecşler ile ilgili hususlar, ayrıca diğer güncel bölgesel ve uluslararası meseleleri olması bekleniyor.

Yıldırım ayrıca burada, dünya devi bazı Güney Kore şirketlerinin üst düzey yöneticileri tarafından da misafir edilecek. Ticari ilişkilerin artırılması ve Koreli bazı iş adamlarının ülkemizde yatırım yapmaları adına bu görişmeler önem arz ediyor. Yıldırım’ın, Güney Kore’de düzenlenen Türk Şenliğine de gitmesi bekleniyor

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?