Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Yapı Kredi Acil İhtiyaçlar İçin Anlık İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Acil İhtiyaçlar İçin Anlık İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası müşterilerine yedi gün yirmi dört saat her an kullanabilecekleri bir ihtiyaç kredisi veriyor. Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerinin kredi talepleri hemen cevaplanıyor ve onaylanan kredi talepleri sonucunda ilgili kredi tutarı, hafta sonları da dahil olmak üzere, her gün mesai saatlerine bağlı kalmadan müşterinin hesabına yatırılıyor. Bu makalemizde Yapı Kredi Bankası’nın verdiği ihtiyaç kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar? Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir? Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi ihtiyaç kredisi anında hesaba yatar mı? Yapı Kredi Bankası’na sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi Bankası’nın verdiği ihtiyaç kredisinin özellikleri şöyle:

  • Yapı Kredi verdiği ihtiyaç kredilerine en fazla 48 ay vade yapıyor.
  • Banka kredi vermek için kefil istemiyor.
  • Kredi başvurusu online olarak kolayca yapılabiliyor. Ayrıca sms ile de ön başvuru yapmak mümkün…

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faizleri krediye yapılan vade sayısına göre değişecektir. Vade sayısına göre değişen kredi faizleri şöyle:

  • 24 ay vadeli ihtiyaç kredileri için Yapı Kredi Bankası’nın uyguladığı aylık faiz %1,39,
  • 36 ay vadeli ihtiyaç kredileri için Yapı Kredi Bankası’nın uyguladığı aylık faiz %1,31,
  • 48 ay vadeli ihtiyaç kredileri için Yapı Kredi Bankası’nın uyguladığı aylık faiz %1,27’dir.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir?

Yapı Kredi Bankası verdiği krediler için bazı ek masraflar almaktadır. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ek masrafları ise şunlardır:

  • Verilen kredi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınır. Bu oran ilgili yönetmelikte belirtilmiştir.
  • Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi bütün ihtiyaç kredilerinden alınmaktadır. Bu vergiler kredinin faiz tutarı üzerinden tahsil edilmektedir. Krediye ait aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar Banka Sigorta Muamele Vergisi alınır. Yine krediye ait aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alınmaktadır.
  • Hayat sigortası yaptırmak kredi kullanan müşterileri için zorunludur. Bu sayede kredi borcu olan kişinin başına bir şey geldiğinde, kişinin kalan borcunu bankaya sigorta firması öder. Hayat sigortası yaptıran kişiden yıllık olarak prim ücreti alınır. Bu prim ücretleri kredi türüne, kredi miktarına ve krediyi kullanan kişinin özelliklerine göre değişebilir.
  • Yapı Kredi ihtiyaç kredisi’nin örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi Tutarı
Vade
Aylık Akdi
Faiz Oranı
Kredi Tahsis Ücreti
Aylık Efektif
Faiz Oranı
(Sigorta Hariç)
Yıllık Efektif
Faiz Oranı
(Sigorta Hariç)
Aylık Taksit
Tutarı
Toplam Geri
Ödeme Tutarı
5.000 TL
24 ay
%1,39
25 TL
%1,8850
%22,6195
254,52 TL
6.108,48 TL
25.000 TL
36 ay
%1,31
125 TL
%1,7531
%21,0373
914,68 TL
32.928,48 TL
50.000 TL
48 ay
%1,27
250 TL
%1,6877
%20,2529
1.476,29 TL
70.861,92 TL

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu internet üzerinden, mobil uygulama üzerinden, çağrı merkezinden ve sms ile kolayca yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası’na İnternetten anında kredi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi’ye internetten anında kredi başvurusu yapmak mümkündür. Banka müşterisi olmayanlar da internetten kredi başvurusu yapabilir. Bunun için Yapı Kredi Bankası’nın web sitesine girin, bireysel ihtiyaç kredisi seçeneğini bulun ve hemen başvur sekmesine tıklayın. Yönlendirmeleri takip ederek başvurunuzu tamamlayın. Ancak şunu unutmayın ki başvurunuz olumlu sonuçlansa bile bankanın müşterisi olmadığınız için kredinizi hesabınıza yatırılmaz. Onaylanan kredinizi ancak şubelere giderek kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi anında hesaba yatar mı?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi anında hesaba yatar. Bunun için bankanın müşterisi olmanız ve Yapı Kredi internet bankacılığı şifrenizin olması gerekiyor. Şifrenizle internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Başvurunuz kısa sürede sonuçlanır. Kredi talebiniz kabul edilirse Yapı Kredi Bankası kredi tutarını hesabınıza anında yatırır. Bu işlemleri yedi gün yirmi dört saat yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası internet şifreniz yoksa ” Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? ” adlı makalemizi okuyarak kolayca şifre alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’na sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası’na sms ile kredi başvurusu yapmak da mümkündür. Yapı Kredi’ye sms ile kredi başvurusu yaparak bankadan kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Olumlu dönüş alırsanız Yapı Kredi şubelerine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’na sms ile kredi başvurusu yapmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazdıktan sonra 4411’e gönderebilirsiniz. Sms ile kredi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ” Yapı Kredi 4411 Sms Servisi ile Kredi Başvurusu ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?