Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Faizsiz Ev Sahibi Olmak İstermisiniz?

Faizsiz Ev Sahibi Olmak İstermisiniz?

Yeni bir ev almak, ülkemizdeki her vatandaşın en büyük hayallerinden birisidir. Başkasının evinde kira vererek yıllarca oturan kişiler, geçmişe dönük bir hesaplama yaptıkları zaman, kiralık olarak oturdukları evin sahibine yıllar sonunda zaten bir ev parası verdiklerini rahatlıkla görebilecektir. Bundan dolayı, rakamlar ile yapılan hesaplamanın ardından kişiler istediklerinde yeni bir ev alacaklarının da farkına varmaktadırlar. Fakat, bu işlem için çok yüklü bir finansman kaynağı oluşturulması gerekmektedir. Genellikle banka kredileri ile çözülmeye çalışılan bu durumda, kişilerin vade sonunda oldukça yüksek faiz ödediği açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı faizsiz ev almak için yöntemlerin araştırıldığını görebiliriz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki günümüz şartlarında faizsiz ev almak isteyen kişiler için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Eğer ödemiş olduğunuz faizi, mensubu olduğunuz İslam dinine göre yanlış buluyor bundan dolayı da bankalardan kredi almak konusunda çekimser davranıyorsanı, ilk yapmanız gereken şey katılım bankalarını ziyaret etmektir. Çünkü katılım bankalarında herhangi bir faiz ödemesi söz konusu olmamaktadır. Tamamen İslami kurallar çerçevesinde yapılan bankacılık işlemlerinde, birikimlerini bankaya sunan kişilerin finansmanları size bir kredi olarak sunulacaktır. Ama, faizli işlem olmamasının yanı sıra, katılım bankalarına bazı kar payı ödemeniz gerekecektir. Bu kar payı faizden farklı olarak, banka tarafından belirlenen belirli oranlar ile hesaplanmaktadır.

Faiz ismi ile karşınıza çıkmasa da, kar payı işin içerisine girdiği zaman bankalara yine çektiğiniz kredi miktarının üzerinde ödeme yapmanız gerekecektir. Bundan dolayı kararınız yine olumsuz olmuşsa, gayrimenkul firmalarına ya da Eminevim gibi firmalara başvuru yapmanız gerekebilir.

Eminevim Faizsiz Ev Fırsatları Nedir?

Ülkemizde faizsiz ev almak isteyen kişilerin yıllardır başvuru yaparak ev sahibi olmalarını sağlayan Eminevim, hizmetlerinden faydalanan kişiler tarafından olumlu, henüz araştırma süresinde olan kişiler tarafından da olumsuz yorumlar ile karşılaşmaktadır. Öncelikle Eminevim firması hakkında bilgilendirme yapacak olursak; bu firma, insanların hiçbir şekilde faiz ödemesine gerek kalmadan, yalnızca maddi güçleri doğrultusunda diledikleri kodumdan bir ev satın almalarını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte, havuz sisteminde toplanan paralar ile birlikte kimi zaman çekilişler kimi zamanlarda ise özel kampanyalar doğrultusunda ev sahibi olunması amaçlanmaktadır.

Eminevim hakkında olumsuz yorum yapan kişilerin büyük bir kısmı, bu firmanın tamamen bir banka olduğunu düşünerek yorum yapmaktadır. Fakat, bu firma sizlere herhangi bir kredi sağlamadığından ve tamamen sizin birikimlerinize göre ev sahibi olmanızı sağladığından dolayı, banka ile kıyaslanması mümkün olmayacaktır.

Eminevim Sistemiyle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Eminevim sistemini araştırarak faizsiz ev almak isteyen kişilerin karşısına çıkacak olan durumlar, nasıl ev sahibi olunacağı ve ödemelerin nasıl yapılacağı konularında, bilinmesi gereken temel bilgiler şu şekildedir.

 • Eminevim firmasına başvurmadan önce kişilerin ilk olarak ne kadarlık bir ev almak istediklerine karar vermesi gerekmektedir. Firmaya başvuru yapılacağı sırada, 100 bin liralık ya da 200 bin liralık ev almak istiyorum şeklinde bir beyaanda bulunmanız gerekmektedir.
 • Firma yetkilileri, satın almak istediğiniz evin toplam tutarını ne kadar sürede ödeyeceğinizi sizlere soracaktır. Burada vade süreleri 60 ya da 120 ay gibi vade seçenekleri şeklinde oluşturulacaktır.
 • Burada belirleyeceğiniz vade süresi, diğer müşterilerin de katılarak oluşturulan bir gruba dahil edilecektir.
 • Örnek olarak 60 aylık vadeyi seçmiş olan kişiler, 60 kişilik bir grupta yer alacaktır.
 • Grubun içerisinde bulunan 60 kişi, her ay belirli tutarlarda ödeme yaptıkları zaman, bir kişinin ev parası grubun havuzunda toplanmış olacaktır.
 • Her ay toplanan bu paralar, noter huzurunda yapılacak olan sıra tespiti sonrasında bir kişiye ev almak için kullanılacaktır. Bu işlem genellikle bayanların arkadaş çevresi ile yaptıkları altın günlerine de benzetilmektedir.
 • Bu sisteme dahil olarak faizsiz ev almak isteyen kişiler, ev sahibi oldukları andan itibaren yeni evlerine taşınabilecek ve kiradan da kurtulabilecekler. Bu sayede, tıpkı kiralamış oldukları evin ücretini ödüyor gibi kendilerine ait olan evin ücretini ödemiş olacaklar.
 • Sistemin en güzel tarafı ise, havuzda toplanan paranın henüz ev sahibi olmamış olan kişilere yardım olarak verilmesidir. Alınan bu yardımlar ile birlikte yalnızca aylık olarak Eminevim havuzuna yatırılacak olan paranın bir miktarı düşecek ve ev sahibi olan kişilerin ödemesi gereken taksit miktarları da biraz yükselecektir.
 • Kısacası yardım durumunda ev sahibi olan kişilerin taksitleri bir miktar artarken, henüz ev sahibi olamayanların da taksitlerinde düşme meydana gelecektir.
 • Genellikle çekilişler belirlenen vade süresinin ortalarında yapılır ve kişilere evleri teslimat zamanı geldiğinde teslim edilir. Eğer bun tarihe kadar ödemelerini yaptığı halde çekilişten olumlu sonuç alamayan kişiler varsa, onlar daha fazla bekletilme ve ev sahibi olmaları sağlanır.
 • Katılım işlemi sırasında kişilere belirtilen ev teslimat zamanı, sözleşmede de açık bir şekilde belirtilir ve bu tarihte kesinlikle evler kişilere sunulur. Evine yerleşen kişiler ise, yeni evinin taksitlerini Eminevim’e ödemeye devam ederler.

Eminevim Faizsiz Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Faizsiz ev almak isteyen kişilerin elde edeceği ilk fayda, yalnızca evlerinin değeri kadar bir ödeme yapıyor olmaları değildir. Bunun dışında sistemin sağlayacağı faydaları da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ödenecek olan taksitler kesinlikle faizsiz ve almak istediğiniz evin değerinin eşit parçalara bölünmesi ile hesaplanır.
 • Ödenen faizsiz taksitler ile yapılan çekilişler sonucunda birkaç ay içinde ev sahibi olabilirsiniz.
 • Sisteme dahil olan kişilerin herhangi bir konum kısıtlaması bulunmamaktadır. İstenilen yerde konut alınabilir.
 • Kişilerin kendilerinin biriktirmek istediği tutarlara göre, Eminevim’e ödeyecekleri taksitler sayesinde daha kısa sürede ev sahibi olması söz konusudur.
 • Sistem sayesinde kişiler hem yardımlaşmış hem de tasarruf yapmış olurlar.
 • Ekonomik zorluk anlarında taksitlerin ödemesinin dondurulması söz konusu olabilir.
 • Eğer sistemden çıkmak isterseniz, toplam ödeme miktarınızı firmadan alabilirsiniz. (Birikimleriniz geri alınırken yalnızca organizasyon ücreti iade edilmeyecektir.)
 • Kura çekilişleri sonrasında hemen evinize taşınacağınızdan dolayı hem kira hem de Eminevim’e ödeme yapmak durumunda kalmazsınız.

Görüldüğü gibi faizsiz ev almak isteyen vatandaşlarımızı çok büyük avantajlar beklemektedir. Ayrıca, ülkemizde yalnızca Eminevim değil, birçok firma ve bu firmaların dışında farklı yollardan da faizsiz olmak şartıyla ev alınması mümkündür.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Faizsiz ev almak isteyen kişiler için bu zamana kadar katılım bankaları ve Eminevim gibi firmaların hizmetlerinden bahsetmiştik. Buraya kadar anlattıklarımızın dışında kişilerin ev sahibi olmalarını kolaylaştıran bazı yöntemler de bulunmaktadır. Bu yollardan en güvenilir olanlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Temelden Faizsiz Ev Satın Almak: Birçok müteahhit, almış olduğu arsalara ev yapacağı sırada, hem evleri daha hızlı şekilde satmak hem de inşaat sırasında kendisine finansman oluşturabilmek için kişilere temelden ev satmaktadır. Bu yöntem ile ev sahibi olurken, kişiler ilk başta toplu bir ödeme yapmakta, devamında ise aylık taksitler ile faizsiz ev almak için ödeme yapmaktadır. Bu yöntemin en büyük avantajı, her işlemin toplu bir şekilde yapılmasından dolayı evin çok daha ucuza yapılmış olmasıdır.
 • Senet Karşılığında Faizsiz Ev Almak: Kişilerin çok fazla tercih etmese de büyükşehirlerdeki güvenilir gayrimenkul firmalarının sıkça piyasaya sunduğu imkanlardan birisi senet karşılığında faizsiz ev almaktır. Bu işlemde genellikle gayrimenkul firmaları ya da müteahhitler, yapmış oldukları evleri kişilerin kira ödermiş gibi ödemelerini sağlamaktır. Yapılacak olan satış işlemleri tamamen sözleşme karşılığında yapılacak ve evin değerine göre kişiler ile satıcının yapacağı anlaşma doğrultusunda vadelendirilip senetlerin hazırlanması şeklinde yapılmaktadır. Fakat, bu işlem yapılırken kesinlikle güvenilir firmalar aracılığı ile yapılmalıdır.

Hem bankalar hem de özel sektörde bulunan firmalardan bu yollar ile faizsiz ev almak isterseniz, tek yapmanız gereken yaşadığınız şehirdeki imkanları araştırmaktır. Bu yollar ile kısa sürede ev sahibi olmanızın yanı sıra, faiz ödemediğinizden dolayı evinizi daha ucuza satın almış olabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?