Ana Sayfa KOSGEB 10 Ağustos 2017

Tavukçuluk ve Diğer Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği İçin Krediler!

Tavukçuluk ve Diğer Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği İçin Krediler!

Bankalar ile anlaşma yapan hükümet ülke ekonomisine katkı sağlayıcı şekilde yapılan yatırımlar için kredi çekmek isteyenlere uygun faizli kredi verilmesi imkanını sunmuştur. Buna göre pek çok banka hayvancılık kredilerinden düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Hatta pek çok banka hayvancılık kredisinde sadece yılda bir kez hayvan ya da üretim satışlarından sonra ödeme dahi kabul etmektedir.

Peki tavukçuluk ve diğer kanatlı hayvan yetiştiriciliği için krediler nelerdir, tavukçuluk kredisi, tavuk işi için kredi, hindi yetiştiriciliği kredisi, yumurta üretim kredisi, et tavukçuluğu kredisi ve kanatlı hayvanlar için aklınıza gelecek olan tüm kredi çeşitleri için bu makalemizden konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kanatlı Hayvan Kredi Türleri

Hindi Yetiştiriciliği Kredisi

Hindi günümüzde en sık tercih edilen kanatlı hayvanlardan bir tanesidir. Ancak iş üretime geldiğinden pekte kimse tarafından yapılmak istenen yetiştiricilik dallarından bir tanesi değildir. Çünkü hindi yavruları hem masraflıdır hemde hindinin büyüme süresi tavuk’a göre oldukça uzundur. Bu gibi sebeplerden dolayı hindi yetiştiriciliği pek tercih edilmez fakat Şekerbank hindi yetiştiriciliği yapmak isteyenlere uygun faizli kredi veriyor.

Buna göre Şekerbank hindi yetiştiriciliği yapmak isteyenlere hindi satın alma, kümes yapma, tadilat yapma, mevcut tesisi büyütme vb. gibi ihtiyaçlar için (2 bin 500 kapasiteye sahip olma şartı aranmaktadır) yatırımın %75’ine 60 ödeme vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Fakat bu krediyi almak isteyenlerin kanatlı hayvan yetiştiriciliği konusunda en az 2 yıllık bir deneyime sahip olması gerekmektedir.

Tavuk Yumurtası Kredisi

Mevcut olarak tavuk yumurtacılığı yapan, yapacak olan, tesisi büyütmek isteyen, yem almak, sulama kanalları oluşturmak, yem ünitesi oluşturmak, ısı sistemi kurmak gibi krediye ihtiyacı olan 5.000 adetlik kapasiteye ulaşacağını belirten kişilere Şekerbank uygun faiz oranlı tavuk yumurtacılığı kredisi vermektedir. Tavuk yumurtacılığı kredisi için yatırımın %75’ine 60 vadeli kredi verilmekte olup Şekerbank kredi çekenden sadece yılda bir kez kredi ödemesi almaktadır.

Et Tavukçuluğu Kredisi

Şekerbank hindi yetiştiriciliği, tavuk yumurtacılığı kredisi verdiği gibi yine tavuk besiciliği yaparak etini satmak isteyenlere de uygun faizli kredi imkanları tanımaktadır. Et tavukçuluğu kredisi almak isteyenlerin en az 10.000 adetlik tavuk alımı gerçekleştirmesi ya da hali hazırda sahip olması gerekmektedir. Yeni tavuk alımı yapmak, tavuk çiftliği kurulumu, tavuk çiftliği ihtiyaçlarının karşılanması, kümes yapmak, kümes bakımı, yem almak, yardımcı ünite alımı yapmak, su ve yemlik düzenlemesi yapmak vb. gibi ihtiyaçlar için et tavukçuluğu yapacak olanlara yatırımın %75’i için 60 vadeli kredi verilmektedir. Bu kredi türünde de krediyi çeken kişinin yılda bir kere kredi ödemesi yapması yeterlidir.

Yukarıda Şekerbank’ın sunmuş olduğu hindi yetiştiriciliği, et tavukçuluğu ve tavuk yumurtacılığı yapmak isteyenler için oluşturulmuş kredi türleri belirtilmiştir. Şekerbank yatırımın maksimum %75’ine kredi imkanı tanımakta ve 60 vadeli kredi sunmaktadır. Detaylı bilgi almak isteyen kişilerin Şekerbank şubelerini ziyaret etmesi ya da 0850 222 78 78 Alo Şekerbank hattından konu hakkında bilgi alabilir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?