Ana Sayfa GÜNDEM 7 Aralık 2017

Türk Hava Yolları Brezilya Yolcularına Kolaylık Sağlıyor

Türk Hava Yolları Brezilya Yolcularına Kolaylık Sağlıyor

THY Havacılık anlaşmalarını tüm hızıyla devam ediyor, Brezilya’nın Azul havayolu şirketi ile kod paylaşımı anlaşmasıyla birlikte Brezilya yolcularına büyük kolaylık sağlanması bekleniyor.

Havacılık alanında anlaşmalar yapmaya devam eden Türk Hava Yolları, ülkemizin adını Dünya’da duyurmaya devam ediyor. Brezilya’da bulunan en prestijli havayolu şirketlerinden Azul ile bir anlaşma gerçekleştirerek, Brezilyalı havayolu şirketinin iç hatlarında Türk Hava Yolları’na ait kod ‘TK’ eklenecek. Bununla birlikte müşteriler, THY bilet satışı kanallarından, Azul tarafından düzenlenen Breezilya iç hatlarına uçmak için bilet alma imkanına ulaşacak.

Yapılan anlaşma iki havayolu şirketi için prestiji arttırırken, müşteri odaklı düşünülen bir adım olması ile beğeni kazandı. Anlaşmaya dair Azul’un Gelir Sorumlusu Abhi Shah bu ortak çalışma ile müşterilerin memnun olacağını belirterek, Türh Hava Yoları ile yapılan kod paylaşımının özellikle uçuşlarda Avrupa ve Asya üzerinden Brezilya’ya giden yolcular açısından uluslararası bir güçlülük kattığını dile getirdi. Bu anlaşma ile birlikte yolcuların check-in ve biniş kartı gibi kolaylıklara sahip oalcağını belirten Abhi Sbah, şirketlerinin almış olduğu ödüllü hizmetlerden THY kullanan yolcularında faydalanabileceğine vurgu yaptı.

İki şirketin kod paylaşımı ile ilgili olarak Türk Hava Yolları başkan Vekili ve CEO’su Bilal Ekşi, Brezilya’nın önde gelen havayolu şirketi olan Azul ile bu şekilde bir anlaşma sağlandığı için mutlu olduğunu belirtirken, kod paylaşımı sayesinde İstanbul’dan Sao Paulo’ya uçuş gerçekleştiren yolcularının kolay bir şekilde Sao Paulo’dan Brezilya’nın diğer bölgelerine rahatlıkla ulaşım sağlayabileceklerini belirtti.

Kod paylaşımı ile birlikte THY, ilk olarak Azul’un SAo Paulo operasyonundan  Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Ilheus, Porto Seguro, Porto Alegre, Brasilia, Foz do Iguaçu ve Florianopolis gibi 14 farklı noktaya kendi kodunu yerleştirecek.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?