Ana Sayfa GÜNDEM 7 Aralık 2017

Tacı Alınan Güzellik Kraliçesine Dava Şoku

Tacı Alınan Güzellik Kraliçesine Dava Şoku

2017 Türkiye güzellik kraliçesi Itır Esen’in attığı tweet nedeniyle tacı geri alınmıştı. Esen şimdi de dava şokuyla karşı karşıya.

15 Temmuz hakkında yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle tacı geri alınan 2017 güzellik kraliçesi Itır Esen, “halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan açılan bir dava nedeniyle ikinci bir şok yaşıyor.

2017 Türkiye güzeli Itır Esen’in 15 Temmuz ile alakalı attığı tweet nedeniyle tacı elinden alındı. Ayrıca sosyal medya paylaşımında darbe girişimini başarısız olması ve halkın darbecilere karşı kararlı duruşunun yıl dönümünü kutlayan bir grup hakkında “halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçlarından da kendisine dava açıldı.

Yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı bir çok insan tarafından büyük tepkilerle karşılanan Esen hakkında 3 kişi suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikayet sonucunda savcılık Esen’in sosyal medya hesaplarını ve paylaşımlarını incelemeye aldı.

Esen’in ifadesinde özel günlerinde çok acı çektiğini ve psikolojisinin bozulduğunu, hatta bu günlerde antidepresan kullandığını söylediği belirtildi. Paylaşımın özel gününe denk geldiğini, 15 Temmuz şehitlerinin akıtmış olduğu kanları düşündüğü ve çektiği acıların da aklına geldiğini söyleyen Esen’in, 15 Temmuz şehitlerini anmak adına ironi olsun diye bu paylaşımı yaptığını anlattığı kaydedildi.

Esen yanlış anlaşıldığını, şehitlere ve halka karşı kesinlikle hakaret niyetinin olmadığını, bu yanlış anlaşılmanın da kendisini yanlış ifade etmesinden kaynaklandığını savundu.

İddianamenin kabul edilmesi halinde Itır Eesen’in yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak ve Esen 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

İşte Esen’in tacına mal olan ve kendisi hakkında dava açılmasına neden olan sosyal medya paylaşımı;

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?