Ana Sayfa BANKALAR 11 Ağustos 2017

TC No ile Kredi Notu Öğrenme

TC No ile Kredi Notu Öğrenme

Artık TC no ile Kredi Notu Öğrenme işlemini sizde kolay birkaç yöntemle yapabilirsiniz. Bankalar için son zamanlarda en önemli şeyin kredi notu olduğunu, kredi başvurularında ilk olarak kredi notuna bakıldığına ve kredinin onay durumunun kredi notu olduğunu da konumuzun başında belirtelim.

Ülkemizde kredi notunun düşük olması dolayısıyla yüzbinlerce kişi kredi çekememekte ve kredi kartı alamamaktadır. Bundan dolayı artık tüketiciler kredi notunu takip etmek istiyorlar. Findeks kredi puanını öğrenmek isteyenler için; günümüzde birkaç yöntem vardır. Bunlardan en çok kullanılan KKB’nin sistemi olan Findeks’e üye olduktan sonra Tc kimlik numarasını girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektir. Bunun için findeks sitesine belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

TC No ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuza ulaşmanın en kolay yolu TC no ile kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirmektir. Size birkaç yöntem olduğunu daha önce söylemiştik. Bunların başında Findeks sitesi gelmektedir. Diğer yöntemler ise banka şubesine giderek kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise sms ile kredi notu sorgulama yapmak ya da bankanızın internet bankacılığını kullanarak, giriş yaptıktan sonra kredi notu sorgulama yapmaktır. Tüm bu işlemler için belli ücret ödemesi yapmalı ve ücreti ödedikten sonra anında notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi notu sorgulaması yapmak için 10 TL’ye yakın bir ücreti aracı kuruma vermek zorundasınız. Günümüzde ücretsiz olarak kredi notu sorgulama yapılamamaktadır. Ancak bazı yöntemler kullanarak sizde kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Kredi notu nasıl öğrenilir konumuza mutlaka göz atınız. Tc ile kredi sorgulama yaparak sizde kredi puanınıza göre hangi bankadan kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sms ile kredi notu öğrenmek isteyenler 9 TL karşılığında kredi puanlarına ulaşabilirler. Sms’e Tc numaranız ve doğum yılınızı yazarak anında kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık anlık olarak kredi notumuza bakabiliyoruz. Bunlardan bir diğeri ise internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığını kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için bankanızın internet şubesine giriş yaptıktan sonra sorgulama bölümüne girerek kredi notunuzu sorgulama yapmaktır. Bunun içinde bankaya belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

TC ile Kredi Notu Öğrenme

Merkez Bankası kredi notu öğrenme dediğimiz gibi Findeks üzerinden yapılmaktadır. Tüm bankaların ortak sistemi olan KKB’de kayıtlı olarak tutulan kredi notunuza ulaşmak için, banka şubelerinden, Findeks sitesi üzerinden ya da sms göndererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
Garanti Bankası kredi notu öğrenme sorgulama işlemini gerçekleştirerek sizde Findeks kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra sizde kredi notunuzu öğrenerek, notunuzun durumuna göre daha dikkatli davranabilir ve yaptığınız işlemler ile kredi notunuzun yükselmesini ve iyi derecede durmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı konumuza göz atarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kırmızı ile işaretlenmiş yerdeki konuya göz atarak sizde, notunuzu nasıl iyi deredece tutabileceğinizi öğrenebilirsiniz. TC no ile kredi notu öğrenme işlemini bu konuda yazan detaylar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için aracı kuruma belli bir ücreti ödemeniz de gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?