Ana Sayfa KREDİ KARTI 10 Ağustos 2017

Öğrenci Kredi Kartı Play Kart Faiz Oranları ve Diğer Ücretler

Öğrenci Kredi Kartı Play Kart Faiz Oranları ve Diğer Ücretler

Yapı Kredi Bankasının özellikle öğrenciler için sunmuş olduğu Play Kart giderek popülerleşmeye devam ediyor. Öğrenciler için oluşturulmuş olan kartlarda bilindiği üzere yıllık ücret olmuyor. Yani kartı kullanmak istemeyen öğrenci kredi kartını kullanmıyor ve yılllık hiçbir komisyon ücreti ödemiyor. Kredi Haberlerim ekibi olarak öğrenciler tarafından sık tercih edilen Play Kartın tüm ücret ve detayları için kapsamlı bir incelemesini yaptık.

Öğrenci kredi kartı Play kart faiz oranları ve diğer ücretleri haberimiz ile Play Kart yıllık ücret, nakit avans, eft / havale komisyon, gecikme faizi, nakit çekim faiz oranı, taksitli nakit çekim, alışveriş faiz oranı, diğer ücretler, kart yenileme bedelleri gibi Play Kart hakkında aklınızda bulunan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Öğrenci kredi kartı Play Kart faiz oranları ve diğer ücretleri ne kadar?

Uygun Alışveriş Faiz Oranı

Öğrenciler ve çalışanlar için sunulmuş olan Yapı Kredi Bankasının Play Kredi Kartı alışverişlerde uygun faiz oranları ile oldukça cazip görünüyor. Buna göre Play Kart ile yaptığınız her alışverişte sadece %1,84 faiz ödersiniz. Yani her 100 liralık alışverişinize 1,84 TL’lik komisyon ödersiniz ki bu tutar oldukça uygun görünmektedir.

Nakit Çekim – Taksitli Nakit Avans Ücretleri

Kredi Kartına sahip olduğunuzda sık olasa da nakit çekim ya da taksitli nakit avans almak isteyebilirsiniz. Örneğin bazı işletmelerde ya da mekanlarda kredi kartı geçmemektedir. Ya da siz her tarafa kredi kartınızı vermek istemediğinizden dolayı nakit kullanmak isteyebilir ancak yanınızda nakit olmadığından dolayı kredi kartınızdan nakit çekim ya da taksitli nakit avans çekmek isteyebilirsiniz. Peki nakit çekim ve taksitli nakit avans ücretleri ne kadar?

Yapı Kredi ATM’lerinden çekeceğiniz nakit çekim komisyon ücreti %1,84’tür. Yani alışveriş ile nakit avans komisyon ücreti aynı tutulmuştur. Taksitli nakit avans çekmek isterseniz 5 ay ile 11 ay arası çekilen taksitli nakit avanslar için %1,84 ve 12 ay vadeli taksitli nakit avans çekeerseniz %1,80 faiz ödersiniz. Ancak taksitli nakit avans çekmek için en az 300 liralık çekim yapmanız gerekiyor. 300 lira için %1,84’lük faiz oranı ödeyeceğiniz düşünülürse 5,52 liralık toplam faiz tutarı ödemiş olursunuz.

Gecikme Faiz Oranı – Alışveriş Gecikme Faizi

Yapı Kredi Play Kart gecikme faiz oranı da bulunmaktadır. Eğer asgari tutarda yapacağınız ödeme miktarını geciktirirseniz %2,02’lik gecikme faizi ile karşılaşırsınız. Yani ödeyeceğiniz her 100 lira için 2,02 TL faiz ödersiniz. Alışverişler için gecikme faiz oranı ise %1,84 olarak belirlenmiştir.

Yıllık Kart Aidatı ve Diğer Ücretler

Yapı Kredi Play Kart kullananlar her yıl asıl kart için 91 TL ve ek kart için 41,5 TL ödeme yapmaktadır. Eğer öğrenci belgenizi ibraz ettirirseniz yıllık hiçbir kart aidatı ya da diğer ödeme yapmazsınız. Sadece öğrencide olsanız çalışanda olsanız kartınızı kayıp etmeniz ya da yeniden çıkartma isteğiniz de 9,60 TL’lik kart ödemesi yaparsınız.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?