Ana Sayfa BANKALAR 10 Ağustos 2017

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri ve İletişim Bilgileri

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri ve İletişim Bilgileri

Her sektörün kendine has çalışma koşulları ve saatleri bulunur. Yapılan işin dinamizmine göre değişen bu koşullar zaman zaman değişmektedir. Bu sektörlerden biri olan bankacılık sektörünün kendine has iş saatleri bulunmaktadır. Bankalar insanlara en uygun hizmeti vermek için çalışma saatlerini insanların ihtiyaçlarını gidermek üzere belirlemişlerdir. Tabi her bankanın kendi işleyişi farklı olduğu için çalışma saatlerinde de farklılıklar oluşmaktadır. Bu farklılıklar aynı bankaların farklı şubelerinde bile değişkenlik gösterebiliyor. Türkiye coğrafi olarak 7 bölgeye ayrılmış olmasından dolayı, bölgesel olarak çalışma saatlerinde farkılıklar oluşur. Bu farkılıklar aynı bölgede ilden ile de değişebilir. Bankalar genel olarak çalışma saatleri sabah 08:00 yada 08:30’dan 17:00 yada 18:30’a kadar devam etmektedir. Bu saatlerin değişkenliği ve Ziraat Bankası çalışma saatleri hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası ülkemizde önde gelen bankalardan biridir. 1863 yılında kurulan Ziraat Bankası ülkemizde en eski ve köklü bankaların da başında yer alır. Osmanlı zamanında kurulan ve fakir savaştan yorgun düşen kişilerin erzak , kıyafet alması amacı ile kurulan daha sonra TBMM ‘nin kurulması ile ulusal bir banka konumuna gelen Ziraat Bankası o günden bu güne birçok alanda hizmet sunmaktadır. Devletin bankalarından biri olan Ziraat Bankası daha çok ülke içinde faaliyet halindedir. Ticari, bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarının tümünde üstün hizmet vermektedir. Özellikle öğrencilerin her ay burs aldığı, emeklilerin ise aylıklarını aldığı Ziraat Bankası rağbet gören bankalardan birdir. Ziraat Bankası ülkemizde kamusal sermayeli mevduat bankası olup yurt içinde 1620 merkez ve şubesi; yurt dışında ise 25 şubesi vardır. Bünyesinde bulunan 24.000 çalışanı ile de toplam 1645 şubede hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası öğrenciler, memurlar, emekliler, engelliler daha birçok kişi tarafından sıkça kullanılan ve diğer bankaların aksine şubelerinde, ATM lerinde uzun kuyrukları görmeye alıştığımız bir banka olarak karşımıza çıkar. Hali ile çalışma saatleri de bu kişilerin işlem yapabilmesine uygun olarak düzenlenmesi gerekir. Birçok banka müşterilerine ulaşabilmek adına onların iş giriş çıkış saatlerinin analizlerini iyi yaparak kendi çalışma saatlerini belirlemiştir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri ayrıntılı bir şekilde aşağıda verilmiştir.

Ziraat Bankası işlem saati sabah 09:00 dur. Sabah 09:00 itibarı ile bankaya giderek işlem yapabilirsiniz. Bu süreden sonra banka personeli kişisel ihtiyaçlarını karşılamak adına ”Öğle Tatiline” gider.  Öğle tatili 12:30 – 13:30  saatleri arasıdır. 13.30 itibarı ile tekrar mesaiye başlar. Bu vakitten sonra işlem bitiş saati de akşam 17:30 olarak belirlenmiştir. 17:30 itibarı ile  mesai biter.

Ziraat Bankasına Ait Diğer Bilgiler

letişim ve Genel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.

Doğanbey Mah. Atatürk Bulvarı No 8 Ulus Ankara
Telefon: 312-584 20 00
Fax: 312-584 49 63-65
Teleks: 44004 zbhm TR
EFT : 0010
Swift : TCZBTR2A

Müşteri Hizmetleri: 444 0 000

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?