Ana Sayfa EKONOMİ 5 Aralık 2017

Nestle Kanadalı Gıda Şirketini Satın Alıyor

Nestle Kanadalı Gıda Şirketini Satın Alıyor

Nestle, paketlenmiş gıdalardaki zayıflığı gidermek amacıyla tüketici sağlık hizmetindeki varlığını genişleten Kanadalı vitamin üreticisi Atrium Innovations’ı 2.3 milyar $ karşılığında satın alıyor.

Dünyanın en büyük ambalajlı gıda şirketi Salı günü, Permira Funds liderliğindeki bir grup yatırımcıdan vitamin, probiyotik ve yemek değiştirenlerin üreticisini satın alacağını söyledi.

Atrium’un satışlarının yaklaşık yüzde 80’i Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor; yani, gelişmekte olan ülkelerde büyük bir varlığı olan ve aynı zamanda Nestle tarafından bakılan Almanya’nın Merck tarafından satılan vitamin üniteleri gibi başka yerlerde iş almak için hala yer var.

Atrium Yenilikleri bünyesinde barındıracak olan bölüm Nestle Health Science başkanı Greg Behar, “Çok disiplinli bir şekilde mantıklı olan şeylerde fırsatlar aramaya devam ediyoruz” dedi.

Nestle Health Science zaten spesifik tıbbi koşulları olan insanlar için beslenme ürünleri satıyor ve değişen lezzetlerin ortasında, paketlenmiş gıda satışlarının yavaşlaması nedeniyle Nestle’nin “beslenme, sağlık ve sağlık” şirketini kurma hırsının ön saflarında bulunuyor.

Gerber bebek maması üreticisi Nestle, Purina evcil hayvan yemi ve Nescafe kahvesi bu yıl aktivist ortağı Third Point’ten getirileri artırmak için baskı altına girdi. O tarihten bu yana bir hisse geri satın alma, bir marj hedefi ve üç küçük satın almalar daha açıkladı.

Behar, bu yıl 700 milyon dolarlık satışa sahip olan Atrium’u satın almanın derhal kazanç sağlayacağını söyledi. Anlaşma, tüketici sağlığını stratejik bir öncelik olarak nitelendiren Nestle’nın yeni genel müdürü Mark Schneider tarafından bu yılın başlarında yapılan yorumları yansıtıyor.

Liberum analisti Robert Waldschmidt “Nestle Sağlık Bilimleri, sağlık ve sağlık konularında bir süredir bir mesaj dile getirmeye çalışıyorlar” dedi. “Beslenme açısından, bu mantıklı.”

Atrium, Birleşik Devletler, Kanada, Avrupa ve Arjantin’de yedi fabrikaya sahiptir. En büyük markası Hayat Bahçesi takviyeleri.

Bu son aylarda Nestle’nin dördüncü satın alımını gerçekleştirdi. Sweet Earth vejetaryen yemekleri ve Eylül ayında Mavi Şişe kahvesi ve Kasım ayında Chameleon Cold-Brew kahvesi fiyatlarını açıkladı.

Atrium’un 2018 yılının ilk çeyreğinde satın alınması bekleniyor.

Atrium, Morgan Stanley, RBC Capital Markets ve AXIA Capital Markets’ın bir bölümü olan William Hood & Co tarafından tavsiye edildi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?