Ana Sayfa KREDİ 5 Aralık 2017

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi bankam editörleri olarak birçok vatandaşımızın kefilsiz kredi veren bankaların hangi şartları aradığını ve kefilsiz kredi ile en çok ne kadar kredi çekebileceklerini araştırmaktadır.

Hayatın akışı içerisinde İhtiyaç kredilerine oldukça sık başvurulmaktadır. Bankalar buradaki acil kelimesine takılmazlar onlar için önemli olan kredi güvenliğidir.

Kefilsiz Kredi veren bankalar ; denizbank , ing bank , qnb finansbank ve nkolay kredi hakkında bilgiler.

Acil olarak başvuru yaptığınız bir kredinin hemen çıkması için kredi notunuz incelenecektir.

Kredi Notu hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz

Sadece acil kısmında sizin başvuru hızı ve araştırma hızınızı arttıracak birkaç tavsiyede bulunacağım. >>>

1- Krediye internetten başvurun

2- Sizin için hız önemliyse kredi başvurusundan bulunacağınız toplam rakamı 3 parça halinde başvurun

Örnek ; 20 bin TLye ihtiyacınız varsa 7000 TL’lik 3 farklı bankaya başvurun ( düşük rakam kredi güvenilirliğini arttırır ama toplam aynı krediyi alırsınız genelde düşük rakamlar ve 3 parça önerisinde faiz oranları birbirinden çok farklı olmayacaktır deneyerek görebilirsiniz)

dikkat edilecek nokta 3 başvuruyuda aynı gün hatta saatte yapın (bir kredi çıkınca diğerine başvuru yaparım gibi düşünce kredi notu bilgi paylaşımına takılır zaten bir kredi ödüyor diğerini ödeyemeyebilir şeklinde)

3- Üzerinize kayıtlı bir taşınır/taşınmaz varsa bildirin istemeseler bile (genelde ek gelir bidirim olarak kaynağı denir buna )

4- Faiz oranlarını inceleyip biribirine yakın iki banka varsa puanı yüksekte olsa maliyet kalemlerini de inceleyerek çok tanınmayan bankayı seçin ( biri kredi vermek isterken diğeri seçici davranacaktır )

5- Maaşınız bankaya yatıyor ilk önce başvuru için o bankayı seçin evrak işlemlerinin çoğundan kurtulursunuz.

Bu tavsiyelere uyarsanız tahmininizden daha hızlı acil kredinize ulaşırsınız.Çünkü farklı sebeplerle maddi sıkıntılar ortaya çıkabilmekte ya da o an için nakit sıkıntısı yaşanabilmektedir. Bu nedenle de ihtiyaç kredilerine başvurulur ve bütçeye uygun bir şekilde ayarlama yapılarak nakit ihtiyaçlar karşılanmış olur. İhtiyaç kredisi kullanımında en büyük zorluklardan birisi de kefil istenmesidir. Çünkü günümüz şartlarında bir kefil bulmak epeyce zordur. Birine kefil olmak çok sık yapılan bir eylem değildir. hele ki bu zamanda kefil olunmasını istemek pek çok kişisel ilişkiyi bile zedeler hale gelmiştir. Bu da kredi kullanmak isteyen kişiyi oldukça fazla sıkıntıya sokar. Bu nedenle kişiler kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırtan bankaların peşine düşer.

Kredi başvurusu yapan kişiler ve onlara kefil olacak olan bireyler arasında yaşanacak sorunların en aza indirilmesi ve özellikle kefil şartı ile kredi alımlarında, ailelerin sosyal açıdan zarar görmesinin engellenmesi için, bazı hukuki düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemelere göre, kefil olacak kişi evli olduğunda, eş onayı alınması şartı getirilmiştir. Birçok eş de bu duruma onay vermediğinden dolayı, kefilsiz kredi almakta zorlanan kişiler bazı problemler yaşamaktadırlar.

Ancak, kefil şartına takılmadan kredi kullanmak, artık Denizbank tarafından geliştirilen ihtiyaç kredisi paketi ile mümkündür. Tüketicilerin ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak hazırlanan bu kredi paketinde, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredileri için başvuru yapılabilmektedir. Denizbank’ın geliştirdiği bu kredi paketlerinde, genel şart olan 48 aylık vade seçeneği geçerlidir. Ancak, ihtiyaç kredilerinde, kefil şartına takılmak istemeyen kişiler, en fazla 25 bin TL’lik başvuruda bulunabilirler.

Denizbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde, 25 bin TL’lik bir tutar size yeterli ise, Denizbank’ın geliştirdiği kredi paketinden faydalanabilirsiniz. Bu kredi paketinde, faiz oranları %1,74’ten başlamıştır. Başvuruda bulunacak kişiler için örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibidir.

Başvuru Tutarı: 25 bin TL
Vade: 48 Ay
Faiz Oranı: %1,74
Aylık Ödeme: 829 TL
Toplam Kredi Maliyeti: 39 bin 825 TL
Denizbank’tan 25 bin TL değerinde kefilsiz kredi başvurusunda bulunduğunuzda, aylık 829 TL ve 48 ay sonunda 39 bin 825 TL ödeme yapmış olacaksınız.

Denizbank Kefilsiz Taşıt Kredisi

Kredi ihtiyacınız aslında bir otomobil satın almak için ise, bu durumda Denizbank’ın taşıt kredisi paketlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Kefil şartı olmaksızın yapacağınız taşıt kredisi başvurusunda, size sunulan faiz oranları ve buna göre yapılacak örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

Başvuru Tutarı: 25 bin TL
Vade Süresi: 36 Ay
Kredi Faiz Oranı: %1,38
Aylık Ödeme: 759 TL
Yıllık Maliyet Oranı: %22,14

Denizbank’tan kefil şartı olmadan taşıt kredisi başvurusunda bulunduğunuzda, faydalanacağınız faiz oranı ve bu orana göre örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Ancak, hem ihtiyaç kredisi hem de taşıt kredisinden kefilsiz faydalanabilmeniz için, bankanın sizde aradığı kredibilite yani banka sicili ve kredi notu şartlarını taşıyor olmalısınız.

Kefil İhtiyacı Neye Göre Belirlenir?

Kişiler ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerinde kredilerle ilgili birtakım şartlar ya da istekler ortaya çıkabilir. Yani kişinin kredi talep etmesinin mümkün olup olmadığını belirleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurların en başında herkesin bildiği üzere kişinin kredi notunun ne olduğu gelmektedir. Burada kişinin geçmiş ödemelerinin zamanında olup olmadığına, eksik bir ödeme ya da başka bir sorun yaşanıp yaşanmadığına bakılır. Eğer kişinin kredi notunda problem yoksa bu kişi daha kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Ancak kredi notu düşük olan kişilere kefil ya da gelir belgesi gibi taleplerde bulunabilir. Yani bir kişinin kredi notu düşükse yüksek ihtimal o kişiden kefil istenmektedir.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Olur?

Kredi veren kurumlar son zamanlarda şartları oldukça esnek hale getirmişlerdir. Bunda yapılan düzenlemelerin ve bankaların müşteri edinme politikalarının rolü büyüktür. Bu nedenle birçok kurum kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırtabilmektedir. Elbette son değerleme kredi veren kurum tarafından yapılır. Ancak son zamanlarda kefil ile ilgili ısrar bir nebze olsun azalmış durumdadır. Bu nedenle kefilsiz kredi kullanımı çok daha kolay hale gelmiştir. Bunun yanı sıra düşük olan kredi notunun birazcık bile arttırılabilmesi de kefil isteme talebini ortadan kaldırabilmektedir. Anlık nakit ihtiyaçlarında kredi notu yükseltmek için çok zaman olmasa da biraz daha orta vadeli ihtiyaçlarda kredi notu yükseltilerek kefil isteme talebi ortadan kaldırılabilir. Bu durum hem kişinin sicili açısından hem de nakit ihtiyacını karşılaması bakımından oldukça faydalı olmaktadır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?