Ana Sayfa GÜNDEM 15 Aralık 2017

Necmi Kadıoğlu Neden İstifa Etti?

Necmi Kadıoğlu Neden İstifa Etti?

Ak Partili Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa dilekçesini sunarak görevinden ayrıldı. Peki Necmi Kadıoğlu neden istifa etti tüm detaylar haberimizde.

Bir süredir muhalefet tarafından imar ve rant yolsuzluğu yapmakla suçlanan ve eleştirilerin hedefi haline gelen AK Parti’nin Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, 13 yıllık görevinden ayrılma kararı aldı. Kadıoğlu, bugün istifa dilekçesini sundu. Kadıoğlu’nun istifası İstanbul’daki ilçe belediyelerdeki istifalarda bir ilk oldu. Daha önce ilçe belediyelerinde bir istifa olmamıştı.

DAHA ÖNCE 6 BAŞKAN DAHA İSTİFA ETMİŞTİ

Daha önce AK Partili belediye başkanlarından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifalarını açıklamıştı.

NECMİ KADIOĞLU KİMDİR?

1954 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlkokulu Gümüşhane’de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başladı. Mali Müşavir olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında üstdüzey yöneticilik yaptı.

1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi’nde Belediye Başkanı olarak seçilmişti. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve altı çocuk babasıdır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?