Ana Sayfa GÜNDEM 8 Aralık 2017

Muğla ve Gaziantep İlimizde Deprem Oldu

Muğla ve Gaziantep İlimizde Deprem Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin sürekli dikkat çektiği deprem günümüzün ansızın yaşanabilecek en büyük felaketlerden birisi bugün sabah uyandığımızda Muğla ilimizin Datça ilçesinde ve Gaziantep ilimizden deprem haberi geldi. Muğla Datça’da sabah saatlerinde şiddeti 4.5 olan deprem sonrasında Gaziantep’de şidddeti 3.9 büyüklüğünde ayrı bir deprem meydana geldi.

Akdeniz kıyısında bulunan Datça açıklarına meydana gelen deprem, Richter ölçeğine göre, 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Datça ilçesinde hissedildi vatandaş kısa süreli panik yaşadı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre, saat 08.20’de, merkez üssü Ege Denizi ve Datça’nın 31.19 kilometre açıkları olan, Richter ölçeğine göre, 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 15.13 kilometre derinliğinde olan deprem, Datça ve çevresinde hissedildi. Deprem, ilk belirlemelere göre hasara yol açmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin Sbüyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı.

GAZİANTEP’TE 3.9’LUK DEPREM

Gaziantep ilimizin Şehitkamil ilçesine bağlı Serintepe Mahallesi merkez üssü olan Richter ölçeğine göre, 3.9 büyüklüğündeki deprem şehir halkını kısa süreli panik yaşattı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre, Şehitkamil ilçesinde, saat 07.31’de, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, yerin 6 kilometre derinliğinde olduğu kaydedilirken, merkez üssü Serintepe Mahallesi olarak açıklandı. Deprem, ilk belirlemelere göre hasara yol açmadı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?