Ana Sayfa GÜNDEM 6 Aralık 2017

Megakent İstanbul’a İlk Kar Yağdı

Megakent İstanbul’a İlk Kar Yağdı

Megakent İstanbul’a ilk kar yağdı. Kısa süre yağan kar yağışı nedeniyle Kuzey Marmara Oto Yolu Girişi bir anda beyaza büründü.

Günlerdir Meteorolojiden ve AKOM’dan üst üste gelen kar uyarılarının sonunda mevsimin ilk karı İstanbul’da başladı. Akşam saatlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışının ilk olarak Başakşehir, Sarıyer ve Çekmeköy’e düştüğü öğrenildi.

Kuzey kesimlerinde İstanbul’a ilk kar yağdı. Kısa süre yağan kar yağışı nedeniyle Kuzey Marmara Oto Yolu Girişi bir anda beyaza büründü. Başakşehir Kayaşehir’de de gece saatlerinde kar yağışı başladı. Meteoroloji İstanbul için kar uyarısında bulunmuştu.

DHA’nın haberine göre; Daha sonra yağan yağmurla birlikte az miktardaki kar eridi.

Meteoroloji, İstanbul için kar uyarısında bulunmuştu.

İSKİ’DEN İSTANBULLULARA DON UYARISI GELMİŞTİ

Açıklamada, hava sıcaklığının düşmesi ile su sayaç ve tesisatlarının, donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabildiği belirtilmişti.

İSKİ’den yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin beklendiği kaydedilmişti.

İstanbul’da meteoroloji tarafından yapılan kar yağışı uyarıları belediye ekiplerini de harekete geçirdi. Belediye ekipleri ana yollara kar küreme ve tuzlama araçları yerleştirildi.

Meteoroloji tarafından İstanbul için yapılan kar yağışı uyarıları nedeniyle belediye ekipleri de önlemlerini arttırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler de ana yollarda oluşabilecek olumsuzluklara karşın kar küreme ve tuzlama araçları yerleştirdi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?