Ana Sayfa GÜNDEM 11 Aralık 2017

Manisa OSB Devlerin Göz Bebeği Haline Geldi

Manisa OSB Devlerin Göz Bebeği Haline Geldi

Mitsubishi Electric Corporation şirketi, Manisa Organize Sanayi bölgesinde ev tipi klimaların ürütimin yapılması için yeni fabrika açaçağını duyurdu. Türkiye tedarik zinciri ağı kurmak istediklerini belirten şirket ceosu bu yapılanmaya Manisa’dan başladıklarını belirtti.

Yabancı sermaye Türkiye’ye fabrika kurmaya devam ederken, son olarak dünya çapında bir şirket olan Mitsubishi bunların arasına katıldı. Mitsubishi Electric Corporation, Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim AŞ tarafından ev tipi klimaların geliştirilip üretilmesi için Türkiye’de kurduğu fabrikanın 12 Aralık’ta üretime geçeceğini belirtti.

Dünya devi şirket Mitsubishi Electric yaptığı açıklamada, ev tipi klimalarda gelen yoğun talebin karşılanması için yeni bir fabrika kurulduğunu ve Türkiye ve Avrupa’da iş hacmini büyütmek istedikleri ifade edildi. Şirket yeni fabrikasını Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne kurdu. Tesis alanı yaklaşık 60 bin metrekare, kat alanı ise 40 bin metrekare civarında yer alacak.

Yıllık üretim miktarının 2021 Mart ayında sona erecek olan mali yıl ile birlikte, 500 bin set olacağı planlanıyor. Avrupa’da bulunan klima ve soğutma sistemlerine olan talebin sürekli bir artış halinde olduğunu belirten Mitsubishi, günden güne büyüyen şirketin Türkiye’deki talebin de ülkenin ekonomik anlamda büyümesine ve nüfus artışıyla doğru orantılı olarak artmasının beklendiği vurgulandı. Manisa’ya kurulacak yeni Mitsubishi fabrikası ile şirket,

Türkiye ve Avrupa’da talep dalgalanmalarını azaltarak en iyi şekilde bunları karşılamak istediğini belirtti. Bunun dışında yerel pazarların beklentilerini ve çevresel gereklilikleri karşılayacak bir yapıya bürünmek için çalışmalar yapıldığı belirtilirken, esnek bir tedarik zinciri ağı kurma çalışmalarıyla birlikte lokalizasyon anlamında planların yapıldığına dikkat çekildi. Yapılan planların hızlı bir şekilde yeni yıl ile birlikte hayata geçirileceği belirtiliyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?