Ana Sayfa KREDİ KARTI 11 Ağustos 2017

Kredi Kartı Borcunu Yapılandıran Bankalar

Kredi Kartı Borcunu Yapılandıran Bankalar

Günümüzde kredi kartı kullanmayan çok az kişi kalmıştır. Bundan yaklaşık 10 yıl önce kredi kartı alabilmek için çok fazla kriteri yerine getirmiş olmanız ve iyi bir geliriniz olması gerekmekteydi. Ancak şu anda baktığınız zaman 18 yaşını dolduran herkes kredi kartına kavuşabiliyor ve rahatlıkla harcamalarını yapabiliyor. Hal böyle olunca tabi ki kredi kartı ödemelerinde sıkıntı yaşayan ve düzensiz harcamalar yapanlarda ay sonu kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler arasına giriyor.

Kredi kartının borcu ödenemediğinde ilk olarak bankayla muhatap olunmalıdır. Bunun dışında bankanın telefonlarını açmayarak ve hala ödeme yapmadan hayata devam ederek kötü bir duruma ya da başka bir tabirle uçuruma sürükleniyorsunuz demektir. Her banka kredi kartı verirken ödemelerini yapacaklarına inandığı için kredi kartını tahsil eder. Zaten kara listede olan biri kredi kartı kullanamaz. Kredi kartı borçlarınız adına bankaya danıştığınızda ilk olarak size sunulacak en cazip teklif yapılandırma olacaktır. Bu yapılandırma teklifinin yapılıp yapılmayacağı hem kişiden kişiye hem bankadan bankaya değişmektedir.

Kredi kartı borcu olanlar ve yapılandırma fırsatından yararlanmak isteyenler artık daha mutlu olabilirler. Bu mutluluğun sebebi ise artık bankalar 72 aya kadar vade fırsatı sunarak borca yapılandırma yapılabilecek. Vade uzadıkça aylık ödemeleriniz düşeceği için çok daha rahat bir şekilde borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Olanlara İyi Haber

Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamayla birlikte bankalara kredi kartı borcu olanların içine bir su serpildi diyebiliriz. Ekonomi koordinasyon toplantısında konuşan Binali Yıldırım, kredi kartı mağduru olanlara çeşitli birçok imkanın sağlanacağından bahsetti. Bununla birlikte tüm borçlular bir beklentiye girdi. Bu beklentinin sonunda ise yapılandırma imkanlarında 72 aylık vadelendirme olayı başlatıldı. Bu durum bütün borcu olan ve aylık geliri borcu ödemeye yetmeyen kişileri çok daha rahatlattı.

Kredi Kartı Yapılandırma Yeni Tasarı

Kredi kartı yapılandırma

Bir netlik kazanmamış olan BBDK tarafından ilan edilmesi beklenen bir yapılandırma tasarısı vardır. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi devlet bankaları, yerli ya da yabancı katılım bankaları, bunlarla birlikte de İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, TEB, Finansbank gibi bankalar BBDK’nın onayıyla birlikte müşterilerinin kredi kartı borçlarını 72 aya kadar vade imkanlarıyla karşılayacaklar.

EKK Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kararı

Geçtiğimiz yıllardan borçlu olan ve 90 gün kredi kartı ödemesini yapmayan kişilerin kredi kartları kapatılmaktadır. Ayrıca bu kişilerin bankada başka bir hesabı var ve içinde para yüklü ise bu hesaba da el koyularak kişinin borcunu ödemesine teşvik edilir. Bu durumlarla karşı karşıya kalan bir kişinin kara listeye de girmesi an meselesidir. Kara listeye alınan kişi gittikçe borçlar yüzünden batar. Kötü duruma ilerleyen kişiler bir şekilde borçlarını ödemeli ve bu durumlardan kurtulmalıdır. Kara listeye giren biri her zaman için sıkıntılı bir durumdadır. Kara listeye girdiğinizde herhangi bir ihtiyacınızda bankalar sizlere hiçbir kredi imkanı sunmazlar. Bunun sebebi kara listeye giren kişiler her banka tarafından gözükür. Kara listede olan kişinin kredi notları da düşer ve kötüye ilerler. Bu duruma girdikten sonra kurtulmakta oldukça zordur. Düzenli bir gelir ve uzun süreler düzenli bir ödeme yaparak bu durumdan kurtulabilir ve notlarınızı yine yükselterek kara listeden çıkabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?