Ana Sayfa KREDİ KARTI 10 Ağustos 2017

İş bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

İş bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı kullanımını artık cazip görmeyenler müşterisi oldukları banka ile iletişime geçerek kartlarını kolaylıkla iptal ettirebilirler. Kredi kart iptal ettirilmeden önce mevcut olan borçların kapatılması istenmektedir.

İş Bankası’na ait kredi kartını iptal etmek içinde dilekçe yazıp en yakın şubeye bırakmak ya da telefon aracılığı ile iptal isteğini bildirmek, iptal başvurusunun yapılması anlamına gelir.

İnsanların harcamalarını kolaylaştıran en güvenli yöntemlerden biri olan kredi kartı iptaline sıcak bakmayan diğer bankalar gibi, İş Bankası ’da iptal isteğinin önüne geçmek için çeşitli önerilerde bulunmaktadır. İptal talebi sonrasında yaklaşık bir hafta içinde iptal edilen İş Bankası kredi kartı isteğe göre tekrardan kullanıma açılabilir. Bunun için İş Bankası telefon Bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmak yeterli olacaktır.

İş Bankası Kredi Kartını En Hızlı Şekilde İptal Ettirme

Çeşitli bankaların müşteri kaybetmemek adına kredi kartı gibi iptal taleplerine ilişkin ısrarcı tutumları pek çok kişiyi bezdirmektedir. Bu sebeple kredi kartını artık kullanmak istemeyenlerin kartlarını iptal ettirmeleri için izlemeleri gereken en önemli yol, istikrarlı bir şekilde iptal ettirmek istediklerini söylemeleri olacaktır.

Diğer yandan çalıntı ya da kayıp durumlarında da iptali anında gerçekleştiren İş Bankası, tekrardan kredi kartı adresinize gönderdiğinde kredi kartını teslim almadan geri göndermeniz kesin olarak kredi kartının iptal olmasını sağlayacaktır.

Kredi kartı iptal edilse dahi, iletişim bilgilerinin halen bankalarda olması, zaman zaman aranarak kredi kartı olanaklarından haberdar edilmenizi sağlayacaktır. Bu noktada iletişim bilgilerini değiştirmek ve bankaya bildirmemek en kesin yöntem olsa da böyle bir imkânı olmayanların her seferinde kredi kartı istemediklerini belirtmeleri, bir süre sonra aramaların azalmasına neden olacaktır. Ancak olası nakit ihtiyaçları içinde banka temsilcileri ile aranın iyi olması fayda sağlayacaktır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?