Ana Sayfa KOSGEB 10 Ağustos 2017

Az Bütçe ile Kurulabilecek İşler Nelerdir?

Az Bütçe ile Kurulabilecek İşler Nelerdir?

Günümüzde pek çok işletme sahibinin oldukça güzel kazanç elde etmesi herkesi yatırım yapmaya teşvik etmektedir. Bankların uygun faizli kredi vermesi ve KOSGEB’in de işletme sayısının artması için maddi olanaklar sağlamasından dolayı kurulan işletme sayısı da bir hayli artmış durumda.

Peki az bütçe ile kurulabilecek işler nelerdir? Hangi yatırımlar yapılabilir? Az bütçe ile çok kazanç edilecek sektörler nelerdir, hangi işi kurmalıyım, az bütçe ile iyi kazanç sağlanacak işler nelerdir, gibi sorularınızın tamamının cevabını bulabileceğiniz bilgileri Kredi Haberlerim ekibi olarak sizler için hazırladık.

İş Kurmadan Önce

Az bütçe ile iş kurmadan önce sektörünüze tam anlamı ile karar vermelisiniz. Bankalar yatırım yapacak kişilere çok düşük faiz oranları ile kredi imkanları sağladığı gibi KOSGEB’de bu konuda girişimcilere destek sağlamaktadır. KOSGEB aracılığı ile 150 Bin TL’ye kadar maddi imkanlar elde edebilirsiniz. Bu bilgileri öğrendikten sonra şimdi yatırımlara başlayabilirsiniz.

Yatırım Yapılacak Sektörler

1-) Stand Açmak: Alışveriş merkezlerinin dört bir yanında standlar görebilirsiniz. Çikolata standları, iç giyim standları, dövme standları, bakım standları, takı – toka standları gibi pek çok stand size az kazanç getiriyor gibi görünebilir. Ancak bu tür standların müşterileri oldukça bol olmakta ve aylık 10 bin liraya kadar kazançlar elde edebilmektedir.

2-) Çiğköfte Dükkanı: Çiğköfte bayiliklerinin özellikle Anadolu şehirlerine ve Türkiye’ye yayılması çok yenidir. 2 – 3 sene önce çıkan çiğköfte franchise bayilikleri bir anda arttı ve Türkiye’nin dört bir yanında çiğköfte bayilikleri açıldı. Köşelere açılanlar değil ancak merkezi yerlere, hastane karşılarına, park ve bahçelerin yakınlarına açılan pek çok çiğköfte sahibi kısa sürede zengin olmakta ve ikinci şubesini dahi açabilmektedir. Üstelik çiğköfte dükkanlarını 10 bin liralık bir sermaye ile açabilirsiniz.

3-) Dondurma Dükkanı: Dondurma dükkanları belki de en rahat işlerden bir tanesidir. Eğer dükkan olarak park ve bahçelerin yalarına açarsanız 6 – 8 ay boyunca güzel kazançlar elde eder ve geriye kalan 4 – 6 ay boyunca da kazandığınızı yersiniz. Örneğin Ice Cream Funny firmasından sadece 4 – 8 bin TL’ye dondurma bayiliği alabilirsiniz. Kar marjı ise yüzde 400’dür.

4-) E-Ticaret Sektörünü Unutmayalım: Yukarıda ki tüm yatırımların yanı sıra e-ticaret sektörünü asla es geçmemelisiniz. Çünkü geleceğin en çok tutulacak ve büyük alışverişlerin yapılacağı tek sektör e-ticarettir. E-ticaret sektörüne yatırım yapmak için öncelikle bin liralık para ile şahıs şirketinizi açmanız gerekiyor. Daha sonra güzel bir tema ve sunucuyu birkaç bin TL’ye mal ettikten sonra ürün depolamanıza başlayabilirsiniz. E-ticarete yatırım yapmak için 10 – 20 bin TL ile bu işlere girişebilirsiniz.

Yukarı da belirtilmiş olan 4 yatırımda az bütçeli kurulabilecek, yapılabilecek ve güzel kazanç elde ettirecek işler arasında yer almaktadır. Sizlerde bu sektörlere yatırım yaparak hem az bütçe ile dükkan ve işletme sahibi olabilir hemde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Yatırımınız tutmayacak dahi olsa zararınız oldukça az olacaktır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?