Ana Sayfa EKONOMİ 11 Kasım 2017

İnternetten Kredi Kartı ile Vergi Yapılandırma Taksiti Ödeme

İnternetten Kredi Kartı ile Vergi Yapılandırma Taksiti Ödeme

Gelişen teknolojik olanaklar ile birlikte artık ihtiyacımız olan her türlü işlem ve hizmete saniyeler içerisinde ulaşabilmemiz mümkün hale gelmiştir. Bu anlamda özellikle son 10 yıl içerisinde intenetin yaygınlaşması ile beraber birçok kurum ve kuruluş hizmetlerini artık online alanlara taşımış durumdadır. Bu sayede bireyler kurumların şubelerine gitmeksizin tüm hizmetlerden faydalanabilmekte ve kurumlara bağlı olan işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Türkiye’de e-Devlet’in kurulması ile beraber, vatandaşlar resmi dairelere bağlı olan tüm işlemlerini artık sanal ortamdan gerçekleştirebilme olanağına sahip olmuştur. Kurulan bu sistem üzerinden resmi dairelere bağlı tüm bilgiler görüntülenebilmekte, vergi ödemeleri ve sigorta primleri gibi işlemler anında gerçekleştirilebilmektedir.

Merak ettiğiniz husus intenetten vergi yapılandırma taksiti ödenebilir mi ise yanıtımız sizin için sevindirici olacaktır. Eğer yapılandırmaya almış olduğunuz bir vergi borcunuz varsa bu borcun ödemesini intenetten gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlamda da  intenetten kredi kartı ile vergi yapılandırma ödeme hizmetinden faydalanmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden sağlanan İntenet Vergi Dairesi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik kredi kartınız ile intenetten kredi kartı ile vergi yapılandırma taksiti ödeme yapabilirsiniz.

Zamanında ödeyemediğiniz ve bir süredir biriken vergi borçlarınızı, yapılandırdıktan sonra, bu vergi borcuna ilişkin yapılandırmanın taksitlerini intenetten ödeyebilmeniz mümkündür. Bu sayede herhangi bir resmi daireye gitmek, sıra beklemek zorunda kalmadan işleminizi anında oturduğunuz yerden halledebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nın intenet sayfasına gitmeniz gerekmektedir. BU LİNK aracılığı ile kurumun intenet hizmetlerine erişebilmeniz mümkündür. Açılan ekran intenet vergi dairesi ekranıdır ve bu sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Girişinizi dilerseniz T.C. kimlik numaranız ile yahut e-Devlet hesabınız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra menüdeki sekmelerden “Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme” sekmesine tıklayın. Karşınıza açılan yeni ekrandan, borcunuz yapılandırmada olduğundan “Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme” seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Tekrar açılacak olan ekrandan da “6736 Tescil Borcu Sorgulama ve Ödeme” seçeneğine tıklatın. Bu aşamadan sonra artık ödeme ekranına ilerleyebilirsiniz.

Sorgula ve Öde butonuna tıkladıktan sonra açılan ekrandan “Taksitle Öde” seçeneğini işaretleyin ve “Kart ile Ödeme” butonuyla, ödeme ekranına ilerleyin. İntenetten ödemeye açık olan kredi kartınızın (veya kurumun onayladığı banka hesabınızın) bilgilerini girdikten sonra, ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?