Ana Sayfa GÜNDEM 10 Aralık 2017

İDO – BUDO Seferlerine Lodos Engeli

İDO – BUDO Seferlerine Lodos Engeli

Dün gece saatlerinden beri devam eden şiddetli rüzgar, bugün öğle saatlerinden sonra şiddetini artıran ve sağanak yağışla birlikte hayatı olumsuz etkilen hava koşullarından dolayı İDO ve BUDO Feribot ve Otobüs seferlerinde iptaller ve aksamalar yaşanmaya devam ediyor.

İstanbul’da beklenen yağış başladı. Lodos ve sağanak nedeniyle, vatandaşlar zor anlar yaşadı. İstanbul’un birçok noktasında etkili olan yağış, yollarda su birikintileri oluşturdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul için yapılan açıklamada, “İstanbul radarından alınan verilere göre İstanbul genelinde devam eden sağanak yağışların İstanbul Anadolu yakasında yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir. İlgililerin ve vatandaşların olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” denildi.

Son değerlendirmelere göre, bugün yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ve Gümüşhane çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Sivas, Yozgat ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Kıyı Ege ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.

DENİZ ULAŞIMINA LODOS ENGELİ

Lodos İstanbul’da deniz ulaşımını aksatmaya devam ediyor. İDO, dün lodos hedeniyle tüm iç hat seferlerinin iptal edildiğini açıklarken Marmara Bölgesi’nde etkili olan lodos fırtınası nedeniyle İDO ve BUDO feribot seferlerinde de iptaller devam ediyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?