Ana Sayfa SİYASET 10 Aralık 2017

İsrail Liderinin Sözlerine Yanıt Gecikmedi

İsrail Liderinin Sözlerine Yanıt Gecikmedi

İsrail Lideri Benjamin Netanyahu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert sözlerine Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’dan yanıt gecikmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözcüsü İbrahim Kalın yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

İsrail Liderini en sert biçimde kınıyoruz diyen Kalın,Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan, Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, Birleşmiş Milletler kararlarını sistematik biçimde ihlal eden İsrail’in öncelikle kendi yaptıklarının hesabını vermesi gerekir.

Binlerce masum Filistinliyi katleden, Filistinlilerin topraklarını açık hava hapishanesine dönüştüren bir zihniyetin suçluluk duygusunu bastırmak için ortaya attığı iddia ve suçlamaları ciddiye almak mümkün değildir.

İlk kıblemiz olan Kudüs’ü, bir oldu bitti ile işgal devletinin başkenti yapacaklarını sananlar, abesle iştigal etmektedirler. İsrailli yetkililer ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermelidir.

Türkiye Cumhuriyeti dünyanın her yerinde olduğu gibi Filistin’de de hakkın, hukukun ve mazlumların yanında olmaya devam edecektir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?