Ana Sayfa DÜNYA 17 Aralık 2017

Hilda Hernandez Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

Hilda Hernandez Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

Orta Amerika ülkesi Honduras’ta meydana gelen helikopter kazasında 6 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı. Ölenler arasında honduras Devlet Başkanı Juan Orlando Hernandez’in kız kardeşinin de bulunmuş olduğu açıklandı. Devlet başkanı’nın kız kardeşi Hilda Hernandez, helikopter kazasında ömrünü yitirdi.

Hilda hernandez, başkent Tegucigalpa’da bulunan havaalanında bir helikopterle kalkış yaptı. Bununla beraber 4 emniyet görevlisi ve pilot’un bulunduğu helikopter bilinmeyen bir nedenle bir dağlık alanda düştü.

Hava kuvvetlerine bağlı yetkililer yapmış oldukları açıklamada, helikopterden belli bir süre geçtikten sonra sinyallerin kesildiğini ve arama kurtarma çalışmalarına başladıklarını belirttiler. Yapılan aramalarda helikoptere başkent Tegucigalpa’da bulunan dağlık alanda ulaşıldı. Meydana getirilen ilk müdahalede 6 ferdin ömürını kaybettiği açıklandı.

Ömrünü yitiren 51 yaşındaki tarım mühendisi Hilda Hernandez, kardeşinin başkanlığında bir dönem iletişim bakanlığı görevini üstlenmişti. Ek olarak porfirio lobo döneminde sosyal kalkınma bakanlığı görevinde bulunmuştu.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?