Ana Sayfa KREDİ 10 Kasım 2017

Halkbank Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli bankalarımızdan birisi olarak bilinen ve kuruluş amacı hayvancılık ve çiftçileri desteklemek olan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası gibi, Halk Bankası da bu tür kollarda destek kredileri sunmaktadır. Bu krediler KOBİ kredileri olarak da bilinmektedir. Öncelikli olarak KOBİ kredileri hakkında daha detaylı bilgiye ve koşullar için ayrıntılara Halk Bankasının resmi sitesinden ulaşabileceğinizi söylemek isteriz. Bunun dışında da Türkiye Halk Bankası tarafından esnaf kredi çekmek için ne şartların gerektiği, esnaf ve sanatkârlar ya da Kredi Kooperatifi üyesi olunması gibi şartları karşılamanız durumunda hiç faizsiz ya da düşük faiz oranları ile kredi alma hakkı elde edebilirsiniz.

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu 2017
Türkiye Halk Bankası esnaf ya da KOBİ’lerin oluşturmuş olduğu 3 ayrı çeşit ile esnaf kredisi verir. Bunlardan ilki devlet destekli hiç faizsiz esnaf kredisi, diğeri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyesi olan ve son olarak olmayanlar içinde düşük faiz fırsatlı esnaf kredisi verilmektedir. Bankanın ön koştuğu tüm şartları karşılamanız halinde Halk Bankası şubelerine giderek esnaf destek kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. 30 Bin TL hibe fırsatlı ve 150 Bin TL üst limitli faizsiz ve esnek ödeme seçenekli kredi çekme fırsatı sizin olabilir.

Esnaf ve Sanatlar Kredi Kooperatifi Ortakları İçin Kredi
Ülkemiz de birçok meslek grubu ve iş dalları bulunmaktadır. Özellikle Esnafların ve bu meslek dallarının desteklenmesinde önemli bir görev alan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi bulunmaktadır. Devlete bağlı olan bankalar yani kamu sermayesi ile işleyen bankalar çiftçilere, esnafa yani tüm iş sektörüne destek olmak yani ülke ekonomisini canlandırmak ve işsizlik oranını düşürmek için bu iş kollarına hibeler ve kredi imkanları yaratmaktadır. Türkiye Halk Bankası özellikle çiftçilerden ziyade KOBİ ve esnaf kesimine ağırlıklı destek kredileri oluşturmaktadır. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifinin desteklediği Türk Halk Bankasının da kampanyalar yürüttüğü kredilerde 60 aya kadar vade imkanı sunulur ve aylık ya da 3 aylık periyotlarda taksit ödeme imkanı ile 150 Bin TL üst sınırda kredi çekilebilir.

Nasıl Başvuru Yapılır?
Halk Bankası tarafından desteklenen krediler için düşük faizli ve geri ödeme kolaylığı sağlanan kredilerin çekilmesi için Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyeleri bu odanın iç sınırları içinde bulunmalıdır. Bunun dışında belli şartları da karşılaması gerekmektedir. İlk olarak T.C Nüfus Cüzdanı örneği, bağlı bulundukları esnaf odasına kayıtlı olduklarını belgeleyen imzalı bir belge ve vergi levhasının kopyası ile başvurular kabul edilmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Olmayanlar Kredi Çekebilir mi?
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyesi değilseniz o zaman bu krediden yararlanamaz mısınız? Bunun için de Türkiye Halk Bankasından, devlet hazinesi yardımı sayesinde esnaf kredisi alma şansına sahip olabilirsiniz. Yıllık olarak ne kadar kazandığınızı belgelendirerek, 60 aya kadar vade imkanı ile isterseniz aylık olarak isterseniz de senelik olarak ödeme imkanı yaratabilirsiniz. 100 Bin Lira ile 150 Bin Lira arasında gerekli evraklar ve belgeler göstererek bu krediye başvurabilirsiniz.

Esnaf Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
Hazinenin desteklediği yani devletin desteklemiş olduğu bu esnaf kredilerinden yararlanmak için öncelikli olarak ya bir odaya ya da sicil müdürlüğüne kayıtlı olmanız gereken en önemli unsurdur. Başvuru belgeniz de T.C Kimlik örneğiniz, kayıtlı sicil tasdik belgesi ve vergi levhasını belgelendiren bir fotokopi gerekir.

Türkiye Halk Bankası Faizsiz Esnaf Kredisini Nasıl Alabilirim?
Türkiye Halk Bankası kamu destekli, devlet bankalarındandır. Devlet bankalarının ilk kuruluş amaçları ekonomiyi canlandırmak, özel sektörü desteklemek ve çiftçiliği desteklemek için kurulmuştur. Devlet bu nedenle sahibi olduğu bankalar için özel olarak çiftçi kredileri, esnaf kredileri sunar. Bunun amacı ekonomiyi ve özel sektörü canlandırmaktır. Devlet esnafa hayat vermek amacı ile 30 bin ile 100 bin arasında faizsiz kredi imkanları yaratmaktadır. 100 Bin Türk Liralık krediler için 30 yaş ve altında olmak gerekmektedir. Düşük oranlı krediler için ise özel bir yaş kriteri aranmaz. Ayrıca üst meblağda alacak olduğunuz krediler için KOSGEB uygulamalı eğitimlerini almanız gerekir. Bunun nedeni genç girişimcilerin oranını artırmaktır. Eğitim hakkında detaylı bilgiler KOSGEB sayfalarından ya da merkezlerinden öğrenilebilir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?