Ana Sayfa KREDİ 10 Kasım 2017

Tatil Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Tatil Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Bankaların belirli dönemlerde hazırladığı kredi paketleri arasında yer alan tatil kredisi, hem yaz hem de kış aylarında yapacağınız tatiller ve bu tatillerdeki harcamalara yönelik sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi paketlerinden farklı olarak hazırlanan bu kredi paketlerinde, uygun faiz oranları, 48 aylık vade seçenekleri gibi durumların yanı sıra erteleme imkanları da bulunmaktadır.

Söz konusu kredi paketlerinde erteleme şansı her banka tarafından sunulmamasına karşın, aldığınız hizmetten sonra 3 aya kadar erteleme şansı ile hizmet sunan bankalar da bulunmaktadır.

Tatil masraflarınızın geneline yönelik hazırlanan ve tatil kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz bankalar şu şekildedir.

 1. Yapı Kredi Bankası
 2. QNB Finansbank
 3. Türk Ekonomi Bankası
 4. Türkiye İş Bankası
 5. Denizbank
 6. Vakıfbank
 7. Akbank
 8. Ziraat Bankası

Bu bankalara giderek hem ekonomik açıdan yetersiz kaldığınız anlarda hem de tatilinizi daha lüks bir şekilde geçirebilmek adına başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Tatil Kredisi

Tatil harcamalarının karşılanması için kredi başvurusu yapmaya hazırlanan kişilerin karşısına ilk çıkan bankalardan birisi Akbank’tır. Hazırladıkları kredi paketinde uygun koşullar bulunmasının yanı sıra, 3 aya kadar ertelemeli hizmet sundukalrı da dikkat çekmektedir. Akbank şubeleri üzerinden kredi notu yüksek olan, düzenli gelir elde eden, sigortalı çalışanlar ve banka sicilinde ceza olmayan kişiler bu kredi paketinden faydalanacaktır.

Akbank tarafından geliştirilen tatil kredisi için bilinmesi gereken diğer durumları da şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Tatil masraflarınıza yönelik alacağınız kredi paketi, doğrudan ihtiyaç kredisi paketleri dahilinde sizlerin kullanımına sunulmaktadır.
 2. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin en geç 30 Ağustos tarihine kadar başvuru yapmış olması gerekmektedir. Bunun için banka şubelerine gidebilir ya da ön başvuru için Akbank internet sitesi, akbank mobil uygulama, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı yöntemlerini kullanabilirsiniz.
 3. Başvurularda gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile başvuru yapılması gerekir. Bankanın gerek görmesi halinde ek belgeler istenebilir.
 4. Kredi başvurusu için en fazla 50 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapılabilecektir.
 5. Borçların ödeneceği süre için en fazla 48 ay tercih edilebilmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?