Ana Sayfa KREDİ 11 Ağustos 2017

Halk Bankası’ndan Şehit Yakınlarına İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası’ndan Şehit Yakınlarına İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası’ndan Şehit Yakınlarına İhtiyaç Kredisi Halkbank kredi notlarına bakılarak şehit-gazi yakınlarına ve gazilere faizsiz kredi ya da çok küçük faiz oranlarıyla uzun vadeli kredi olanağı sağlamaktadır. Halk Bankası gazilere, gazi ve şehit yakınlarına ithafen başlattığı Vefa Kredisi kampanyası ihtiyacı olan finansman sağlıyor. Bu yazımızda “Halk Bankası gazi ve şehit kredisi özellikleri, avantajları nelerdir?”, “Halk Bankası gazi ve şehit kredi kampanyasından kimler yararlanabilir?” ve “Şehit ve gazi yakınları faizsiz krediyi nasıl alabilirler?” sorularına yanıt vereceğiz.

Halk Bankası gazi ve şehit kredisi özellikleri, avantajları nelerdir?

Halk Bankası Vefa Kredisi adı altında gazi-şehit yakınlarına ve gazilere kredi sağlayan bu kredinin özellikleri şunlardır:

Halk Bankası tarafından yürütülen Vefa Kredisi çerçevesinde hakkı ödenemez gazi ve şehit yakınlarına 50.000 Türk Lirası’na kadar kredi sağlanmaktadır.

Halk Bankası kahramanlarımızın yakınlarına 48 aya varan kredi seçeneği sunmaktadır.

Halk Bankası yüzde 1.07’lik aylık akdi faiz oranıyla şehit ve gazi yakınlarının nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Halkbank Vefa kredisi hesaplama hakkında daha detaylı bilgiye bankanın internet sitesinden ya da şubelerinden ulaşabilirler.

Halk Bankası gazi ve şehit kredi kampanyasından kimler yararlanabilir?

Şehadet belgesi olan şehitlerimizin birinci dereceden akrabaları; ana ve babaları, eşi ve çocukları faydalanabilirler. Ayrıca Malul gazi ve muharip gazi belgesi olan gazilerimiz de bu krediden yararlanabilirler.

Şehit ve gazi yakınları faizsiz krediyi nasıl alabilirler?

Devlet destekli olan bu kredi, şehit ve gazi yakınını kredi notuna bakılarak verilir. Özel bankalar çok önem verse de, devlet bankaları bu kredi notu zorunluluğuna pek önem vermemektedir. Gazilere özel kredi anında tedarik edilir. Gazilerimize devlet destekli faizsiz konut kredisi de verilmektedir. Özel bankalar yerine, devlet güvenceli Halk Bankası’ndan çekilecek faizsiz konut kredisiyle gazi ve gazi yakınlarımız TOKİ’den ev sahibi olabilecekler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?