Ana Sayfa EKONOMİ 7 Aralık 2017

Gelir Belgesiz Kolay Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi Bankam ekibi okuyucularının merak ettiği banka kredi konularına devam ediyor. Banka Kredileri konusunda vatandaşın en çok aradığı bilgilerden biriside Gelir Belgesiz Kredi nasıl kullanılır? olduğu araştırmalarımızın sonucunda görmekteyiz.  Maaş Bordrosuz, vergi levhasız ve hiçbir evrak belge gerekmeden Kredi kullandıran bankalar ülkemizde bulunmaktadır. Gelir Belgesiz kredi kullandıran bankalar Kredi Başvurusunuzu  değerlendirdikten sonra olumlu sonuçlanması sonucu gelir belgesiz kredinizi anında kullandırıyor.

Aşağıda hazırlamış olduğumuz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar tablomuzda belirtmiş olduğumuz bankaların üst kredi limiti, tahsis ücreti ve sigorta yapılıp yapılmadığına dair bilgiler yer almaktadır. Kolay Kredi Veren Bankalar, kefil istemeyen bankalarla ilgili bilgi için Kefilsiz Kredi yazımızı incelemenizi öneririz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Banka Gelir Belgesi Üst Kredi Limiti Tahsis Ücreti* Sigorta
N Kolay Kredi  İstenmiyor 30.000 TL Binde 5 Yok
CEPTETEB  İstenmiyor 30.000 TL Yok Var
Enpara.com  İstenmiyor 30.000 TL Yok Var
ING Bank  Gerekli Görülürse İsteniyor 50.000 TL Binde 5 Var
Odeabank  Gerekli Görülürse İsteniyor 35.000 TL Binde 5 Var

*Kredi tahsis ücreti kullanılan kredinin en fazla binde 5 olabilir. Örneğin 10 bin TL kredi kullandıysa en fazla 50 TL tahsis ücreti alınabilir. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için dosya masrafı sayfamızı inceleyin.

10.000 TL 48 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
%1,42 307 TL
%1,45 309 TL
%1,54 316 TL

Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları ve Bankaların Değerlendirme Kriterleri

1- Kredi notunuz detaylı olarak inceleniyor

Gelir belgesiz olarak kredi verilebilmesi, kredi notu raporunun risk analizinin gelişmesi ve verilerinin kapsamının artmasıyla aslında başladı. Kredi notu raporunuzda yer alan finansal geçmişiniz, bugün itibarıyla finansal durumunuz ise bankaların kredi tahsis birimleri için en önemli kredi başvurusu değerlendirme ölçütleri oluyor. Sonuç olarak kredi notu raporunuz bankalar tarafında detaylı olarak inceleniyor.

2- E- Devlet üzerinden sigorta (SGK) verilerinize ulaşılmaya çalışılıyor

Kredi başvurusu yapılması durumunda tam olarak bir yasal zemine oturmasa da e-Devlet üzerinden sigorta hizmet dökümünüz veya vergi levhanıza ulaşılmaya çalışılıyor. Bu verilere ulaşılması durumunda ise aslında sizden gelir belgesi talep edilmese de resmi gelir durumunuz incelenmiş oluyor.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankaların Detayları

1- Enpara Gelir Belgesiz Kredi

30 bin TL krediyi dosya ve sigorta masrafı olmadan 48 ay vade ile tamamen gelir belgesiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Enpara üzerinden açılmış olan bir hesabınız yoksa size bir çalışan yönlendirilerek bulunduğunuz yerde herhangi şubeye gitmeden hesap açılışınız da yapılıyor.

2- N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktif Bank’ın bir ürünü olan N Kolay Kredi ile 30 bin TL krediyi binde 5 tahsis ücreti ile sigortasız olarak 48 ay vade ile kullanabilirsiniz.  Ayrıca herhangi bir evrak istenmiyor ve hesap açılışı için size bir kurye yönlendiriliyor.

3- CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB Bankası’nın online kredi hizmetleri için oluşturduğu CEPTETEB ile 30 bin TL krediyi sigorta masrafları hariç, dosya masrafı olmadan tamamen belgesiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca TEB Bankası ya da CEPTETEB müşterisi değilseniz, hesap açılış işlemleri için çalışanlar bulunduğunuz yerde imzalarınızı alıyor.

Gerekli Görmesi Durumunda Gelir Belgesi İsteyen Bankaların Detayları

Odeabank ve ING Bankası’nın gelir belgesiz olarak kredi ürünleri mevcut olmak birlikte, kredi notunun düşük olması gibi durumlarda gelir belgesi isteyebiliyorlar.

1- Odeabank Nakit Hazır Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank’ın nakit hazır kredi kampanyası ile 35 bin TL krediyi 48 vadeli olarak gerekli görülmediği sürece gelir belgesiz olarak kullanabiliyorsunuz. Odeabank’ın müşterisiyseniz krediniz onaylandığında hesabınıza geçiyor, ancak müşterisi değilseniz Odeabank veya PTT şubelerinden hesap açılış işlemleri için evrakı imzalamanız gerekiyor.

2- ING Bankası Gelir Belgesiz E-Kredi

ING Bankası’nın e-Kredi kampanyası ile tamamen online olarak 50 bin TL’ye kadar krediyi binde 5 tahsis ücreti ve sigorta masraflarıyla 48 ay vadeli olarak kullanabiliyorsunuz. Eğer kredi notunuz ING Bankası’nın değerlendirmesine göre yeterliyse gelir belgesi istenmeden süreç tamamlanırken, yeterli olmadığı sonucuna varılırsa gelir belgesi talebinde bulunulabiliyor.

Kredi İçin Maaş Dışında Kabul Edilen Gelirler

Kredi talebinde bulunan kişinin sosyal güvenceli (sigortalı) olarak çalışması gelir kriteri olarak bankaların kesinlikle öncelikli talebidir. Ancak bunun yanında bankaların resmi olarak kabul ettiği diğer gelirler ise şu şekildedir:

  • Tapusu kredi başvurusunda bulunanın adına kayıtlı olması koşuluyla kira gelirleri,
  • Emekli geliri ve emekli olarak çalışılması durumunda elde edilen gelirler,
  • Konut kredilerinde aynı ikamette bulunan diğer aile bireylerinin gelirleri,
  • Çiftçilikten dolayı elde edilen kayıtlı gelirler,
  • Şirket ortaklıklarında elde edilen gelirler,
  • Sezonsal olarak çalışanların elde ettiği kayıtlı gelirler,

Başlıca gelir türleri bunlar olmak birlikte, bir şekilde resmi olarak kayıtlandırılabilen tüm gelirler bankalar tarafından kabul edilebilir.

Gelir Belgesiz Kredi için Gerekli SGK’lı Çalışma Süresi

Sigortalı olarak çalışma değerlendirmesi bankalara göre değişkenlik gösterir. Ancak bir genelleme olarak en azından son iş yerinizde 3 ay, toplamda ise 12 ay sigortalı olmanız istenir. Ancak bu durum çalıştığınız kurum, geliriniz ve kredi notunuza göre değişkenlik gösterir. Ayrıca genel olarak devlet memurlarında ise böyle bir süre mevcut değildir.

Kredi kullanmak için gerekli şartlar hakkında daha detaylı bilgi almak için Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar yazımızı inceleyin.

Ev Hanımlarına Özel Gelir Belgesiz Kredi

Çok istisna bir durumla karşılaşılmadığı sürece, ev hanımları sigortasız (SGK’sız) olduğu için kredi kullanmaları çok zordur. Bu istisna durumlar ise; yüksek tutarlı kira geliri, şirket kâr payı ortaklığı gibi belirli ve sabit olan gelirlere ev hanımının sahip olmasıdır. Bu sebeple bankalar ev hanımlarına özel bir kredi kampanyası düzenlemez. Ancak birkaç istisna banka, düşük limitli olarak ev hanımlarına özel kredi kartı kampanyasını da dönemsel olarak düzenleyebiliyor. Ayrıca bu konuda daha detaylı bilgi için ev hanımlarına kredi yazımızı inceleyin.

100.000 TL 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
%1,04 1.463 TL
%1,11 1.512 TL
%1,11 1.512 TL

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?