Ana Sayfa KREDİ 10 Kasım 2017

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Resmi bir geliri olmayan ev hanımlarına yönelik bankaların çoğu kredi ve kredi kartı vermektedir. Çalışmayan ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapabilir. Bankaların uygulamış oldukları politikalara göre her banka farklı miktarda kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2017 yılında ihtiyaç kredi adı altında kampanyalarını sunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

  • Akbank
  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Şekerbank

Yukarıda sayılan bankalar gelir belgesi şartı aramadan ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları

Bankaların ev hanımlarına yönelik olarak yapmış olduğu uygulamalar bulunurken, tercih ettiğiniz bankanın resmi internet sitesine girerek detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden de başvurunuzu kısa sürede yapabilirsiniz.

Başvurunuzu yaparken internet üzerinden ve sms yoluyla gelir belge şartı aranmadan kolaylıkla yapabileceksiniz. Gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapan ev hanımlarının telefonlarına ön onay mesajı banka tarafından gönderilecektir. Ardından tercih ettiğiniz bankanın şubesine giderek kredi desteğinizi alabileceksiniz.

Bankalar, başvuru yaparken gelir belgesi şartı aramamaktadır. Fakat gelir belgesi olmayan veya çalışmayan ev hanımlarından eşlerinin gelir belgesi talep edilecektir. Eğer eşinizin başka bir bankaya ait kredi borcu varsa talep ettiğiniz kredi miktarı da onaylanmamaktadır. Bu durumda yapmanız gereken taşınmaz bir malı ipotek göstermek olacaktır.

  • Eş Kefaleti İle Kredi Başvurusu

Çalışan bir eşe sahip olan ev hanımları bankaların şartlarını yerine getirmek için eşinin gelir belgesini alarak başvuruda bulunacaktır. Ev hanımları kredi için bankaya müracaat ettiğinde bankanın isteyeceği evraklar arasında gelir belgesi ve maaş bordrosu bulunmaktadır. Bu belgeleri getirdiğiniz de kredi talebiniz onaylanmaktadır.

  • İpotek Karşılığı Kredi Başvurusu

Ev hanımları ihtiyaç kredi adı altında kredi çekebilmek için yüksek limitli başvurularda taşınmaz bir malı ipotek göstererek kredi alabilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, bireyin kendi üzerine kayıtlı olan ev, arsa, tarla ve araba gibi mallarını bankaya ipotek göstererek talep ettikleri kredi miktarına aship olabilirler. Müşterisi olmak istediğiniz bankanın şubesine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak kafanıza takılan soruları cevaplandırabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?