Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank otomobil sahibi olmak isteyenlere finansman sağlıyor. Bu makalemizde Denizbank taşıt kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Denizbank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir? Denizbank araba kredisi faizi ne kadar? Denizbank otomobil kredisi ek masrafları nelerdir? Denizbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır? İnternetten Denizbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır? Denizbank araba kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Denizbank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir?

Denizbank ikinci el ya da sıfır km olan, binek ve hafif ticari sınıftaki bütün araçlara kredi verebiliyor. Banka verdiği otomobil kredilerine 48 ay yani 4 yıla kadar vade yapabiliyor. Müşterinin isteğine göre kredi ödemeleri şekillendirilebiliyor. Müşterilere kredi kullandırmak için ayrıca bir kefil istenmez. Bunun yerine kredi borcu bitimine kadar olmak üzere taşıta rehin koyulur. Bu makalede vereceğimiz bilgiler ve rakamlar genel niteliklidir. Denizbank taşıt kredisi verileri müşterilerin özelliklerine ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir.

Denizbank araba kredisi faizi ne kadar?

Denizbank araba kredisi faizi %1,38’dir. Aylık olarak uygulanan bu faiz oranı müşterinin çekeceği kredi miktarına, ödeme gücüne ve kredi notuna göre değişebilir. Ancak genel olarak uygulanan faiz miktarı bu şekildedir.

Denizbank otomobil kredisi ek masrafları nelerdir?

Denizbank otomobil kredisi ek masraflarını sıralayalım:

  • Denizbank otomobil kredisi ve diğer krediler için bir kereye mahsus olmak üzere, kullanılan kredi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alıyor.
  • Taşıt kredilerinden Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kapsamında yasal kesintiler yapılır. Denizbank araba kredisi adıyla kullandığınız kredilerin aylık faiz tutarı bellidir. Bu faiz tutarının yüzde beşi kadar BSMV, yüzde on beşi kadar KKDF alınacaktır. BSMV ve KKDF bedelleri kredi vadesi boyunca her ay alınacaktır.
  • Denizbank’ın taşıt kredisi verirken kefil istemediğini ve ilgili araca rehin işlemi uyguladığını söylemiştik. Uygulanacak rehin işleminin bedeli de müşteriden tahsil edilecektir.
  • Denizbank vereceği bütün bireysel krediler için müşterisine hayat sigortası yaptırmayı şart olarak sunar. Taşıt kredisi için de hayat sigortası yaptırmanız gerekecek ve bu sigortanın prim bedeli de ek masraf olarak karşınıza gelecektir.
  • Kasko yaptırmak zorunlu değildir. Ancak Denizbank aracılığı ile kasko yaptıran müşterilere bazı kolaylıklar sunulacaktır.

Denizbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank otomobil kredisi ön başvurusunu hemen internetten yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız şart değildir. Denizbank’ın resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Taşıt kredisi ön başvuru sonucunuz birkaç dakika içinde sonuçlanır. Krediye uygunsanız gerekli evraklarla şubelerden kredinizi kullanabilirsiniz. Peki, internetten Denizbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır?

İnternetten Denizbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bankanın müşterisi olmasanız da internetten Denizbank otomobil kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için Denizbank’ın web sitesinin ana sayfasında bulunan Krediler – Bireysel Krediler -Taşıt Kredileri – Hemen Başvur sekmelerine sırayla tıklayıp ilgili kısımlara bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.

Denizbank araba kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Şubelerden istenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi,
  • Sıfır araçlar için satış yapan işletmenin vereceği proforma fatura (Anahtar teslim fiyat bilgisi)
  • İkinci el araçlar için ise araca ait ruhsat fotokopisi istenir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?