Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Denizbank Konut Kredisi 2017

Denizbank Konut Kredisi 2017

Bu makalemizde Denizbank’ın konut kredileri hakkında bazı soruları cevapladık. Denizbank konut kredisinin genel özellikleri nelerdir? Denizbank ev kredisi faizleri ne kadar? Denizbank konut kredisi ek masrafları nelerdir? Denizbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Denizbank ev kredisi internet başvurusu nasıl yapılır? Denizbank konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Denizbank konut kredisinin genel özellikleri nelerdir?

Denizbank tüketicilere çeşitli konut kredisi kampanyaları düzenliyor. Bu başlıkta Denizbank konut kredilerinin genel özelliklerini vereceğiz. Denizbank konut kredisi hakkındaki bilgiler şöyle:

 • Denizbank konut kredilerine 25 yıla kadar vade yapıyor.
 • Satın almak istediğiniz eve banka tarafından ekspertiz yapılıyor. Ekspertiz raporunda belirlenen gayrimenkulün değerinin yüzde seksenine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kullanacağınız konut kredisinin faizleri vade sayısına göre değişecektir. Peki, Denizbank ev kredisi faizleri ne kadar?

Denizbank ev kredisi faizleri ne kadar?

Denizbank ev kredisi faizleri vade sayısına göre değişmektedir. Vadeye göre değişen faizler şöyle:

 • 0-60 ay arasındaki vadeler için Denizbank ev kredisi faizleri %1.19,
 • 61-120 ay arasındaki vadeler için Denizbank ev kredisi faizleri %1.24,
 • 121-300 ay arasındaki vadeler için Denizbank ev kredisi faizleri %1.27’dir.

Denizbank konut kredisi ek masrafları nelerdir?

Bu başlıkta vereceğimiz bazı konut kredisi ek masraf tutarları standart olup bazıları da ortalama olarak hesaplanmıştır. Denizbank konut kredisi ek masraflarını oluşturan kalemler müşteri profiline ve kullanılan kredi miktarına göre değişebilir. Denizbank konut kredisi ek masrafları şu şekilde sıralanabilir:

 • Denizbank müşterilerine kullandırdığı tüm bireysel kredilerden, kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti almaktadır. Yani 100 bin TL kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti alınır.
 • Konut kredisi kullanacağınız eve ekspertiz işlemi yapılır. Bu işlemle gayrimenkulün değeri biçilir. Ekspertiz işlemi için de bir ücret alınır. Tüketiciden tahsil edilen ekspertiz ücreti kredi ile satın alınacak evin özelliklerine ve değerine göre değişecektir.
 • Denizbank verdiği konut kredisi karşılığında kredinin vadesi bitene kadar ilgili konuta ipotek koydurmaktadır. İpotek tesisi denilen bu işlem için tüketiciden bir ücret alınır. İpotek tesis ücreti sabit bir ücrettir ve 150 TL civarındadır.
 • Konut kredileri için müşterilere hayat sigortası ve konut sigortası yaptırılır. Bu sigortaların ücretleri de değişkendir.

Denizbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank konut kredisi başvurusu internetten kolayca yapılabilir. Ancak internetten yapılan başvuru bir ön başvuru statüsündedir. Ön başvurunuz olumlu sonuçlansa da kredinizi ancak Denizbank şubelerine giderek kullanabilirsiniz. Peki, Denizbank ev kredisi internet başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank ev kredisi internet başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank ev kredisi internet başvurusu yapmak için Denizbank’ın internet sitesine girin. Ana sayfadaki krediler – bireysel krediler – DenizMortgage – Mortgage Kredi Başvurusu seçeneklerini takip edin. İlgili kısımlara bilgilerinizi girin ve konut kredisi ön başvuru işleminizi tamamlayın.

Denizbank konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

İş Bankası ev kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 • Konut kredisi kullanacak kişiye ait kimlik ve gelir belgesi,
 • Kredi verilecek konuta ait tapu

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?