Ana Sayfa BANKALAR 10 Ağustos 2017

Yeni Emeklilere 450 TL Promosyon

Yeni Emeklilere 450 TL Promosyon

Emekli Promosyonları Emeklilere En Yüksek Promosyon veren Bankalar Garanti Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar ? – 20-30 Yıldır bu günün hayalini kuruyordunuz. Sonunda oldu, prim gün sayısını doldurdunuz, yaşınızda geldi ve artık mutlu sona ulaştınız. Artık emeklisiniz ? Belki bir Ege kasabasına yerleşip günlerinizi balık tutarak geçirecek, belki köye geri dönüp bağ bahçe işleri ile vaktinizi geçireceksiniz.

Emeklilik Hayırlı Olsun

Hayırlı uğurlu olsun, Allah uzun ömürler versin, versin ki Ananızın ak sütü gibi ettiğiniz emekli maaşınızı uzun yıllar boyunca doya doya harcayın. Bir ay boyunca işe gitmeden ATM’den maaş çekme keyfini yaşayın. Yılların verdiği yorgunluğu emekli maaşlarınızı harcayarak atın. Mesela önce ülkemizde hiç gitmediğiniz memleketlere gidin, Karadeniz turu yapın, Doğu illerimizi gezin, Akdeniz ve Ege sahillerinde deniz ve güneşin tadını çıkarın.

Emekliliğin Tadını Çıkarın

Türkiyeyi köşe bucak gezdikten sonra da yurt dışına çıkın. Çok uzun bir zamandır merak ettiğiniz Uzak Doğuya gidin, Japon mutfağını tadın, bu tadı beğenmezseniz mutfağı ile dünyaca ünlü ülkelerden biri olan İtalya’ya gidin. Deniz mahsullerinin tadına bakın. Sonra Fransa’ya uçun. Bir Aşk şehri olan Paris’i gezin. Şanzelize de oturup Crème Brulée yeyin.

Türkiye de Emeklilik

Diyeceğiz ama maalesef ülkemizde henüz böyle bir emekli türüne rastlamadık, zira bizim emeklilerimizin eline geçen emekli maaşı, bırakın, Türkiye yada yurt dışını çıkmayı, Şanzelize de oturup Crème Brulée yemeyi, Uzak Doğuda masaj keyfi yaşamayı çarşıya pazara çıkmaya bile yetmiyor. Avrupa, Japonya yada Güney Kore emeklilerinin yaptığı ve yukarıda bahsettiğimiz aktiveteleri maddi imkansızlar nedeni ile hayal dahi edemiyorlar.

Çalışma Hayatına Kesin Dönüş

Emekliler aldıkları günümüzün sosyo-ekonomik yaşamına göre çok düşük ücretler nedeni ile maalesef bir süre sonra çalışma hayatına yeniden dönmek zorunda kalıyorlar. Zaten düşük olan emekli maaşlarının daha düşmemesi içinde, garsonluk, şoförlük yada dükkan emanetçiliği gibi olmadık işlerde kayıt dışı çalışmaya başlıyorlar. Sırf eve bir lokma daha fazla ekmek getirmek, yıllarca besleyip büyüttüğü çocuklarına muhtaç olmamak ve eşten dosttan borç alamamak adına…

Emeklilik Promosyonları Biraz Rahatlattı

Bu durum hükumette dahil bir çok kesimin dikkatini çekiyor zaten, ancak ülkenin ekonomik şartları emeklilere Avrupa yada Japonya’da ki gibi yüksek maaşlar vermeye müsaade etmiyor. Yine de emeklilerin durumlarını iyileştirmek adına yeni yeni adımlar atılıyor. Mesela son olarak tıpkı kamu kurumlarında çalışan memur yada işçiler gibi emeklilerinde promosyon almasına yönelik bir düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeye göre artık emekliler maaş aldıkları bankalardan 300 TL ile 450 TL arasında bir promosyon alacaklar. Yeterli mi ? Eğer her ay böyle ekstra bir promosyon verilseydi evet. Ancak maalesef bu para yılda bir kez alınabiliyor.

Bankalar Emekli Promosyonu Ödemek İçin Yarışıyor

Aslında bankalar ile yıllık 900 TL gibi rakamlar isteyerek pazarlığa oturan hükumet bunun yarısı olan bir paraya el sıkışmak zorunda kalsa da tuhaf bir şekilde yüksek para vermeye yanaşmayan bankalar, hükumetin kabul 300 – 450 TL gibi emekli promosyonlarını ödemek ve emekli maaşlarını kendi bünyelerine çekmek için inanılmaz bir yarışa girdiler. Acayip kampanyalar düzenlemeye başladılar ki bizlerde bu kampanyaları emekli abilerimiz ve ablalarımızı bilgilendirmek adına detaylı olarak incelemeye alıyoruz. Bu sayfamızda Garanti Bankasının yeni kampanyalarından biri olan ve yeni emeklilere yönelik bu maaş kampanyasını detaylı olarak incelemeye alıyoruz.

Garanti Bankasından Yeni Emeklilere 450 TL Promosyon

1 Ağustos 2017 Tarihinden itibaren Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur’dan yeni emekli olanlar ilk maaş ödemelerini ve varsa emekli ikramiyelerini almak için Garanti’yi seçebiliyor. Üstelik hem yeni emekliler hem de emekli maaşını Garanti’ye taşıyanlar 450 TL’ye varan promosyona ek olarak, kolay ve hızlı bankacılık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bunun için emekli aylığınızı 3 yıl boyunca Garanti Bankasından alacağınızı taahhüt etmeniz yeterli oluyor.

Emekli Promosyonu Ne Zaman Yatıyor

Emekli maaşınızı Garanti Bankasına taşıdığınız ve “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzaladığınız andan itibaren ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde emekli promosyonunuz hesabınıza yatıyor.

Garanti Bankası Emekli Maaşı Promosyonları

Garanti Bankasında Emekli Maaşı Promosyonları ;  Bir aya tekabül eden net gelir /aylığın 1.000 TL ye (1.000 TL hariç) kadar olması halinde 300 TL, 1.000 – 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olması halinde 375 TL, 2.000 TL’nin üzerinde olması halinde 450 TL şekilde belirlenmiş.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?