Ana Sayfa SİYASET 17 Aralık 2017

Deniz Gezmiş Benzetmesi Polemiğe Neden Oldu

Deniz Gezmiş Benzetmesi Polemiğe Neden Oldu

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in “Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan Bey’e baktığım vakit parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum” sözlerine, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den sert reaksiyon geldi. Bahçeli, “Alandaki iblisliği politikaya taşımasın. Türk milletinden özür dilemesini istiyorum” diye konuştu.

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, önceki gün habertürk televizyonunda katıldığı programda şunları söylemiş oldu: “bir ihtimal kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan bey’e bakmış olduğum zaman parkasız bir deniz gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan bulunduğunu görüyorum. Deniz gezmiş, filistin’e gitmiş. ABD’yla savaşıyor deniz gezmiş. Bakın nato’da iki kişiden düşman olarak bahsedildi, bir ulu önder büyük Mustafa Kemal Atatürk’ten bir de recep tayyip erdoğan’dan. ”

Dilmen’in bu lafları toplumsal medyada tartışılırken, en sert reaksiyon mhp genel başkanı devlet bahçeli’den geldi. Politika ve liderlik okulu’nun 14. Dehemmiyet sertifika törenine katılan bahçeli, şunları söyledi:

Reddediyorum

“Türk milletiyle bir mevzuyu paylaşmak isterim. Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir sporcunun bir mevzu üzerinde yorum yaparken bazı yanlışlar, yanlışlıklara sürüklenmiş bulunduğunu ifade etmek isterim. Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın. Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı’na parkasız deniz gezmiş ifadesi ne türk milletine yakışır ne cumhurbaşkanı’na yakışır ne de cumhurbaşkanlığı’na yapılan bir yalakalığa yakışır. şiddetle reddediyorum ve türk milletinden özür dilemesini isterim. Türkiye cumhurbaşkanı bir devrin teröristi ile özdeş kabul edilemez.”

Ridvan’dan bahçeli’ye yanit

Rıdvan dilmen, Bahçeli’den gelen ağır eleştirilere yanıt verdi.

Dilmen, şahsi instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“mhp genel başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamasını okudum. özellikle son birkaç yıldır ülkemiz zor dönemden geçiyor. Partisinin bölünmesini göze almak pahasına vatansever duruşuna saygı duyduğum sayın bahçeli’nin açıklamasında; sayın cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzettiğimi belirtip, aynı metin içinde benim cumhurbaşkanımıza yalakalık yaptığımı düşünmesini anlamış değilim!”

özür dilemem

“ben ne şeytanım, ne de yalakayım, 15 ağustos 1962’de nazilli’de doğmuş onurlu bir türk vatandaşıyım.

Benim dün akşam söylediklerimin altını üstünü çıkarıp, cımbızla çekilmiş cümlelerle beni suçlayıp, halkın önüne atmasını anlamış değilim! Yıllar önce deniz gezmiş’ in filistin konusundaki mücadelesini, rakamn cumhurbaşkanımızın islam ülkeleri ismina büyük bir önder olarak siyasal platformdaki filistin mücadelesine benzetmişimdir. Sayın cumhurbaşkanımızın; kapitalist, emperyalist, “başat güçlere”, ABD’ya, israil’e baş kaldırıp cesaretle savaşım ettiğini bilecek kadar tahsilliım.

Benden kimse özür beklemesin, özür dilenecek bir davranışta bulunmadığım yayının tamamı izlediğinde anlaşılacaktır.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?