Ana Sayfa GÜNDEM 4 Aralık 2017

Cezaevinin Bahçesi Zehir Saçtı 51 Kişi Etkilendi

Cezaevinin Bahçesi Zehir Saçtı 51 Kişi Etkilendi

Ağrı’da bulunan bir ceza evinin bahçesinde atıl durumda olduğu için kapatılan su kuyusu zehir saçtı .

Ağrı’da bulunan M tipi cezaevinde sabah saatlerinde üzücü bir olay yaşandı. Cezaevinin bahçesine nöbet tutak iki asker oldukları yere yığıldı. Olayı görerek olay yerine koşan askerler ve memurlar, fenalaşan askerlere yardım ettikleri sırada onlar da fenalaştı. Olayın nedenini araştıran ve fenalaşanlara yardım etmek isteyenler de neredeyse canlarından olacaklardı. Olaya daha önceden açılmış ancak atıl durumda kaldığı için kapatılmış olan bir su kuyusundan sızan gazın neden olduğu anlaşıldı.

Onlarca kişinin nedensiz yere fenalaştığını görenler derhal acil yardım ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olayı haber alan ekipler derhal olay yerine intikal ederek fenalaşanları hastaneye kaldırdılar.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Vali ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban, olaydan etkilenenleri hastanede ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Seban, “Ağrı M Tipi Cezaevi’nin yapımı 2016 yılında tamamlandı. Bu yıllarda içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak üzere bir kuyu açılmış. Bu kuyudan alınan örneklerin incelenmesinin ardından suyun kullanıma uygun olmadığı anlaşılarak yine 2016 yılında kuyu beton dökülmek suretiyle kapatılmış. Ancak geçen zamanla kuyunun beton kapağında tahribat meydana gelmiş ve bu tahribat sonucu oralarda su ve şu an hangi gaz olduğunu bilmediğimiz bir gaz sızıntısı meydana gelmiştir. Güvenliği sağlamak üzere nöbet tutan iki askerimiz bu gazdan etkilenerek fenalaşmış, bu askerlere yardıma gelen 43 asker ve 6 memurumuz da aynı gazdan etkilenerek fenalaşmıştır. Şu an gazdan etkilenenlerin tedavileri sürüyor. ikisi hariç durumları iyi.” şeklinde konuştu.

Olaya konu olan kuyu ve sızan gazın tespiti çalışmaları sürüyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?