Ana Sayfa EKONOMİ 5 Aralık 2017

Balık Tezgahları El Yakıyor

Balık Tezgahları El Yakıyor

Son günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları en çok balık fiyatlarını etkiledi. Balık yemek için kış aylarını bekleyen vatandaşlar fiyatları görünce elleri boş dönmek zorunda kaldı.

Son günlerde etkili olan olumsuz hava şartları balıkçıları olumsuz etkiledi. Aşırı soğuk ve rüzgar nedeniyle balıkçılar birkaç gündür denizlere açılamıyor. Dolayısıyla piyasaya balık az giriyor. Tezgahlarda bir hafta önceki balık bolluğundan eser yok. Olan balıklar da ateş pahası. Balık yemek için bolluk olan kış aylarını bekleyen vatandaşlar ise durumdan memnun değil. Bir çok vatandaş balık almak için geldiği tezgahlardan elleri boş dönüyor.

Ülkemizde en çok tüketilen ve sevilen balık olan hamsi dahi el yakıyor. Bir kaç gün öncesine kadar 10 liradan alıcı bulan hamsinin kilogram fiyatı 20 liraları bulmuş durumda.

Bu durumdan vatandaş kadar satıcı da rahatsız. Müşteriler balıkların fiyatını görünce almadan dönüyor. Satışlar olumsuz yönde etkilenmiş durumda. Satıcılar, “bir kaç gündür aşırı soğuk ve fırtına nedeniyle balıkçılar ava çıkamadı, haliyle balık az. Durum böyle olunca da fiyatlara yansıyor. Biz de durumdan memnun değiliz satışımız çok düştü.” şeklinde dert yanıyorlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?