Ana Sayfa KREDİ 4 Ekim 2017

Aynı gün iki bankadan kredi çekilebilir mi?

Aynı gün iki bankadan kredi çekilebilir mi?

Kredi çekmenin günümüzde artık bir ihtiyaç olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğu çok açık. Günden güne artan harcamalarla birlikte insanların ihtiyaçlarını ve masraflarını karşılayamadığı biliniyor. Özellikle ülkemizin metropol şehirlerinde yaşayan vatandaşlar ev kirası, faturalar, ulaşım gibi bir çok masrafla karşı karşıya kalmaktadır. Ürünlere gelen zamlar ve artan vergilerle birlikte bu tarz harcamaların üstüne daha da fazla harcama çıkabilmektedir. Herhangi bir ihtiyaç anında acil paraya sıkışan veya bir otomobil alacak kişiler yeterli nakitleri bulunmadığından ötürü kredi çekme yöntemine başvurmaktadır. Gelir düzeyinize göre belirlenen kredi tutarları ile birlikte istedikleri krediye kavuşamayan kişiler bir yöntem daha geliştirmiş durumda. Aynı gün iki bankadan kredi çekmek.

Bankalar belirli faiz oranları ile birlikte vade seçenekleriyle kredi şartlarını tüketicilere sunmaktadır. Bu sunuş sırasında vereceği paranın geri dönüşünü almak isteyen bankalar belirli kriterler aramaktadır. İlk olarak gelir düzeyinize bakan bankalar ödemeleri düzgün bir şekilde yapıp yapamayacağınıza bakar. Ardından varsa bir teminat olarak gayrimenkul veya araca teminat koyma durumuna girişebilirler. Bu ipotek durumlarını kısa bir süreliğine konumuzun dışında bırakalım. Bazı kişiler çekebilecekleri krediden daha fazla kredi çekme isteme durumlarında aynı gün içinde iki bankadan kredi çekme talebinde bulunabiliyor. Faiz oranları çoğunlukla bankadan bankaya değişmektedir. Bu yöntemi uygulamak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli husus bu olmalıdır.

Eğer bir krediye başvurursanız o andaki kredi durumunuza bakılmaktadır. Başka bir kredinin ödemesi hala üzerinizde gözüküyorsa o anki gelir durumunuzla kredi çekme hayaliniz suya düşebilir. Bu yüzden geliştirilen aynı anda farklı bankalardan kredi çekme yöntemi geliştirilmiştir. Kredi onaylanma süresi eğer uzun ise bu iki krediyi de almanız da mümkün. Bankaların sistemlerinde başvurduğunuz krediler değil kabul veya red edilen kredi başvurularınız gözükmektedir. Dolayısıyla zamanınız sadece kredi onay süresi kadardır. Bu süre içinde farklı bankalardan kredi çekmeniz mümkündür.

Ancak unutmamanız gerekir ki fazladan aldığınız kredi ile birlikte ödemeleriniz gecikirse iki banka tarafından da kıskaç altına alınacaksınızdır. Bu da tavsiye etmediğimiz bir nokta olup güvenli tarafta kalmayı sizlere önermekteyiz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?