Ana Sayfa KREDİ 4 Ekim 2017

120 Ay Vadeli 50 Bin TL Konut Kredisi

120 Ay Vadeli 50 Bin TL Konut Kredisi

Anadolubank ülkemizde gelişen ve gün geçtikçe müşteri portföyünü genişleten bir bankadır. Anadolubank’ın büyümesinde etkili olan kriter kredilerde uygun faiz ve ödeme imkanı sunmasıdır.

Anadolubank şimdide konut kredisinde uygun bir kampanyta düzenlemektedir. Sadece mesken tipi konutlar için geçerli olan bu konut kredisi kampayasında faiz oranı % 1,20 olarak belirlenirken vade sayısı ise 120 ay olarak uygun görülmüştür. Anadolubank konut kredisi şartları arasında inşaatın bitmiş olası gerekmektedir. Ayrıca kat irtifakı ya da mülkiyetinin, yapı kullanım izninin alınmış olmasıda konut kredisinin kullanılması için gereken şartlardandır. Bitmemiş inşaatlara konut kredisi kullandırlmamaktadır. Anadolubank konut kredisi alırken teminat göstereceğiniz evinizin% 75’i oranında kredi vermektedir. Eğer % 50 oranında kredi çekmek isterseniz Anadolubank sizden kefil talep etmemektedir. Konut kredisi çekerken konut sigortası, hayat sigortası ve zorunlu deprem sigortası yaptırılmaktadır. Banka başvurduğunuz konut kredisine onay verdikten sonra konutun fotokopisini alır ve bunu takip eden bir hafta içinde kredi müşteriye verilir.

Anadolubank konut kredisi hesaplama yöntemine göre 50 bin Türk Lirası konut kredisi çekmek isteyen bir müşteri % 1,20 faiz oranıyla 10 yıl yani 120 ay vade ile aylık olarak 788,40 Türk Lirası öder. Kredi tahsisi ücreti 250 Türk Lirasıdır. Ekspertiz ücreti evin durumuna göre, konut sigortası evin bulunduğu yere göre, hayat sigortası da müşteriye değişiklik gösterir.

Anadolubank konut kredisi başvuru belgeleri arasında krediyi çekecek olanın nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,  gelir durumunu gösteren belge, (gelir belgesi maaş bordrosu olabileceği gibi işyeri onayı bulunan bir belgede olabilir) serbes meslek çalışanları ya da ticaretile ilgileneler için ise vergi levhası, son iki seneye ait  bilanço, gelir tablosu, satın almayı düşündüğünüz evin fotokopisi ve kullanım izni belgesi hazırlanacak belgeler arasındadır. Bu belgeleri hazırlayıp Anadolubank şubesine teslim etmeniz gerekmektedir. Konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Anadolubank şubelerinden alabilirsiniz. Ya da  Anadolubank müşteri hizmetleri telefonu olan 0850 222 55 50 numarayı arayarak konut kredisi hakkında bilgi alabilir başvuru yoları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?