Ana Sayfa KREDİ 11 Ağustos 2017

Akbank’tan Kurban Bayramı Kredinizi Şimdi Alın Ödemesini 3 Ay Sonra Yapın

Akbank’tan Kurban Bayramı Kredinizi Şimdi Alın Ödemesini 3 Ay Sonra Yapın

2017 Akbank Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi, 3 Ay ertelemeli bayram kredisi kredim akbank’ta, hesaplı ve düşük faizli kredi – Arkadaşlar misyonumuz gereği nerede yeni, hesaplı ve uygun kredi kampanyası var ise anında sizler ile paylaşmaya çalışıyoruz. Malum Kurban Bayramına da 3 haftadan çok bir süre var. Piyasada da bayrama özel krediler dönmeye başladı. Tabi kimse bin lira yada iki bin lira için kredi çekmiyor. Bayram bir nevi biriken ihtiyaçların giderilmesi için bahane ediliyor. Neden mi? Kredi çekmek için elbette.

AKBANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ KAMPANYASINI DUYDUNUZ MU?

Kurban masrafları, eğitim harcamaları, dükkan giderleri, ev tamir tadilatı, eşya temini ve yenilemesi vs. vs. derken banklara yönelme durumunda kalıyoruz. Kredisiz olmuyor maalesef. Maden bu sıralar kurban bayramı kampanyaları piyasada dönüp duruyor, o halde bunlardan hesaplı olanını değerlendirmek gerekiyor. Bizlerde zaten bu günlerimizi yine bu hususa ayırdık. Bu yazıda anlatmayı planladığım kampanya Akbank’tan gelecek. Duydunuz mu bilmiyorum ama 3 ay erteleme kredi alma imkanı tanıyor sizlere.

GELİRİ OLAN HERKESE KREDİ AKBANK’TA

Sizin de aylık geliriniz var ise ve bunu da belgeleyebiliyorsanız, o halde sizlerde akbank ile kredi başvurunuzu yapabilir ve kredi alabilirsiniz. Tabi kredi alacak olan kişilerin kredi notunun öyle çok riskli olmaması gerekir. Ayrıca risk raporunda da herhangi bir sıkıntının olmaması şart. Hani sicilinizi bozdurmuş ve kara listeye girmişse buna hiç bir banka kredi vermez zaten. Ama biz yinede iyi düşünelim. Akbank en alt limiti bin lira olan ama en üst limiti bulunmayan bir kampanya ile sesleniyor. Aylık gelirinize göre de üst limitiniz belirleniyor.

TAHSİS ÜCRETİ, FAİZ ORANLARI VE HAYAT SİGORTASI

Alacağınız kredinin binde beş tutarında kredi tahsis ücreti oluyor. Şöyle örnek verebiliriz; 15.000 TL kredi aldığınızda binde beş oranı olan 75 TL de tahsis ücreti ödemeniz gerekir. Kredinin faiz oranı da %1,45 ile %1,29 aralığında değişiyor. Alacağınız kredinin tutarı arttıkça faiz oranı azalıyor. Ama 50 bin ve üstündeki kredilerde faiz oranı standart %1,29 olarak sunuluyor. Hayat sigortası var mı? elbetteki var. Hatta tüm bankalarda var. Hayat sigortası artık olunması ve yapılması gereken bir durum.

3 AY ERTELEME, KREDİ VADESİ VE BAŞVURU TARİHİ

3 Ay ertelemeli olarak kredi alabilirsiniz. Kredinizi alır, işlerinizi görürsünüz. Sonrasında ise 3 ay sonra ödemeye başlarsınız. Yalnız 3 ayın sonunda ilk taksit ödemesinde birde faiz erteleme tutarını ödemeniz gerekir. Bunun dışında krediyi 36 ay vade ile aldınız ama 3 ay ertelemeli olarak. O halde çektiğiniz krediyi üç ayın sonunda 33 ay vade ile geri ödemeniz gerekiyor. Bu arada kredi vadesini de 1 ay ile 48 ay arasında yapabilirsiniz. krediye 31.08.2017 tarihine kadar başvuru yapma hakkınız var.

10.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA YAPALIM

Akbank’tan aylık eşit taksitli olacak şekilde 48 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi almaya karar verdiniz. Akbank’ta bu isteğinize karşılık olarak %1,45 faiz oranını sizlere verdi. Tabi bizlerde bu durumu değerlendirmeye aldık ve bir aylık taksit borcunuzun 309,01 TL olduğunu gördük. Bununla beraber tek sefere mahsus ödeyeceğiniz tahsis ücretinizin de 50 TL tuttuğunu belirtmek isterim. Hayat sigortası için de bir şey söylemek yanlış olur. Çünkü sizin yaş ve cinsiyetinizi bilmediğimizden hesaplama yapamıyoruz.

50.000 TL KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA YAPALIM

Akbank’tan aylık eşit taksitli olacak şekilde 48 ay vadeli 50.000 TL ihtiyaç kredisi almaya karar verdiniz. Akbank’ta bu isteğinize karşılık olarak %1,29 faiz oranını sizlere verdi. Tabi bizlerde bu durumu değerlendirmeye aldık ve bir aylık taksit borcunuzun 1.438,84 TL olduğunu gördük. Bununla beraber tek sefere mahsus ödeyeceğiniz tahsis ücretinizin de 250 TL tuttuğunu belirtmek isterim. Hayat sigortası deminde belirttiğim gibi farklı özelliklere göre hesaplanıyor. Bankada hesaplanacak olan bir husus.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?