Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Kredi Notunu Öğrenme

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Kredi Notunu Öğrenme

Günümüzde hepimiz biliyoruz ki kredi almakta zor olmaya başlamıştır. Bankalar kredi notu uygulaması sayesinde müşteri seçen profile bürünmüşlerdir. Bu durumda da herkesin kredi çekerken artık kredi notlarını da düşünmesi gerekmektedir. Artık kredi çekmek isteyerek bankaya başvuru yaptığınızda, banka sizin bütün geçmiş ödemelerinizi ve kredi notlarınızı inceleyebilmektedir. Buna göre kredinize onay verip vermeyeceği hakkında karara varır. Bu kredi notu sistemini tüm bankalar kullanır ve ortak bir uygulamadır. Sadece borcu olduğunuz bankada borcunuz gözükür gibi bir durum söz konusu değildir.

Kredi notu oldukça önemli bir konudur. Kısacası bankalarla aranızdaki bütün finansman işlemlerinizi gösterir. Kredi notunuzu öğrenerek bir yola kalkışmak istiyor olabilirsiniz. Kredi notlarınızı birçok şekilde öğrenebilirsiniz. Fakat bu sistemlerin en bilineni Findeks her zaman size bu konuda yardımcı olacaktır. Kredi notlarınızı sizlere gösterecektir. Bankalara giderek kredi notunuzu öğrenme talebinde bulunmanızda yeterli olabilecektir. Şimdi konumuz olan Yapı Kredi İnternet Bankacılığıyla kredi notu öğrenme konusuna geçelim.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Raporunuzu Oluşturun

Yapı Kredi Bankası, Müşterilerinden internet bankacılığı kullanan kişilerin kredi notuyla alakalı bir bilgi vermek için belirli bir şart belirlemiştir. Öncelik olarak kendiniz için bir analiz yaptırmanız ve bu analizlerin sonucunu bankaya ulaştırmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifreniz ve T.C. Kimlik numaranızla sisteme giriş yaptıktan sonra internet bankacılığı panelinde krediler veya raporlar sekmesi karşınıza çıkacaktır. Bunlardan birine giriş yapın, buradan sonra da kredi notu sekmesini açmanız gerekecektir. Bu bütün işlemlerinizin sonunda İnternet Bankacılığı ile istediğiniz kredi notu bulunan raporlar sizlere gösterilecektir. Bu işlemi İnternet Bankacılığı yerine bankaya giderek yapma imkanınızda vardır.

Şubelerden Kredi Notu Öğrenme

İnternet Bankacılığı sayesinde öğrenebilen kredi notları, tabi ki de banka şubesine giderek de öğrenilebilmektedir. Kredi notunuzu öğrenmek için sizden ufak bir işlem bedeli alacaklardır. Buna da hazırlıklı olun bu paralar çok cüzi rakamlardadır.

Sürekli Kredi Notu Sorgulaması Yapanlar Paket Alabilirsiniz

Sizde eğer her an güncel olarak kredi notlarınıza bakıyor ve bu konuda bir takibiniz var ise veya ticaret ile uğraşan bir kişiyseniz ve müşterilerinizin kredi notlarını öğrenmek istiyorsanız bankanın size sunduğu bu paketten yararlanın. Yapı Kredi Bankası, Findeks ile anlaşmasıyla beraber bu şekilde paketlerden yararlanmanız her zaman önemli bir husustur. Biliyorsunuz ki kredi notu sorgulama işi ücretli bir iştir. Paket satın almanız sonrasında bu ücretlerin büyük çoğunluğundan kendinizi çekmiş olursunuz. Paketler uygun fiyatlarda olduğu için kredi notu sorgulama işlemlerinizi saniyede bir bile yapabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme Paket Çeşitleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sürekli kredi notlarını kontrol altında tutmak isteyen vatandaşlar kesinlikle bu paketleri kullanmalıdırlar. Kredi Notu Öğrenme Paketi 4 farklı şekilde verilebilmektedir. Bu çeşitlerin isimleri ise;

  • Klasik Paket,
  • Gold Danışmanlık Paketi,
  • Gold Takipçi Paketi,
  • Permium Paket’tir.

Bu paketlerin hepsi birbirinden farklı özelliklere ve ayrıcalıklara sahiptir. Bu durumda da paketlerdeki fiyatlar değişmektedir. Tüm paket fiyatları sabit olacak diye bir durum söz konusu değildir. Bu paketlerin içerisinde sadece kredi notu sorgulama değil, uyarı hizmetleri, risk raporu, takipçiler, not danışmanları vb. birçok konuda bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?