Ana Sayfa KREDİ 11 Ağustos 2017

Yapı Kredi Bankasından Yüzde Yüz Evinizin Değerinde Kredi

Yapı Kredi Bankasından Yüzde Yüz Evinizin Değerinde Kredi

Günümüzde insanların çoğunun çalışma sebebi bir veya birden fazla ev sahibi olabilmek. Ancak bunun için oldukça uzun yıllar para biriktirip yapabilmek oldukça zor bir iş. Büyük bir kısım ise buna ulaşamamakta, bazısı ise kazandığı kazançtan kenara para koyarak birikim yapamıyor. Bu durumlara çözüm ise oldukça kolay. Bankalar bu durumlara rahatlık getirmek için vatandaşlara uygun miktarlarda ev kredisi imkanı sunmaktadır.

Birçok banka evin belli bir kısmına kadar kredi imkanı sunuyor ama “Ev kredisinin tamamını nasıl alırım?” diye düşünüyorsanız bu imkanı sunan banka Yapı Kredi bankası. Yeni almak istediğiniz ev için peşinatınız yoksa ve evin değeri kadar kredi almak istiyorsanız Yapı Kredi bunun için oldukça uygun fırsatlar sunmaktadır. Eğer eviniz mevcut iken başka bir ev almayı düşünüyorsanız öbür evinizi teminat göstererek evin %100 değerine kadar kredi imkanı size sunulmuş oluyor.

Bununla birlikte oldukça uygun vade ve faiz oranları sunulmaktadır. 36,60 ve 120 ay vade imkanı sunan banka hepsinde aynı miktarda faiz oranı sunmaktadır.%1,16 faiz oranı ile krediyi müşterilerine ikram eden Yapı Kredi, ekspertiz ile birlikte evin miktarını belirleyip onunla birlikte bazı masraf ücretleri ile birlikte oldukça uygun fiyatlara ödeme şansı ile birlikte peşinatsız ev kredisi imkanı sunuyor.

Kredi İçin Gerekli Belgeler

Satın alınacak konutun tapu fotokopisi,son 3 ay içinde alınmış olan vukuatlı nüfus kayıt örneği,nüfus cüzdanı fotokopisi,ücretli çalışanlar için son ay maaş bordrosu, serbest meslek sahibi kişiler için son vergi levhası ve fotokopisi, emekliler için ise maaş cüzdanı fotokopisi, ayrıca başka konut varsa onun tapu fotokopisi, kirada ise kira kontratı getirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir kefil istemeyen bankanın %100 mortgage altyapısı altında sunduğu bu imkanda süreç oldukça hızlı işlemektedir.

Başvuru Süreci

Merak ettiğiniz sorular için Yapı Kredi’nin oluşturduğu Mortgage Bilirkişi denilen gruplardan yardım alabilirsiniz. Buralardan yardım alabilmek için bankanın internet sitesinden randevu alarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Belgeleri hazırladıktan sonra en yakın Yapı Kredi bankasına giderek başvuruyu yapabilirsiniz. Belgeleri teslim ettikten sonra incelenen belgelerle birlikte ön onay almanız gerekmektedir. Ön onayı aldıktan sonra ise ekspertizi yaptırarak evin belgelerinde veya kendisinde bir sıkıntı mevcut olup olmadığı ve evin değerini belirlemiş olursunuz. Ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Bu işlem de yapıldıktan sonra başvuru onaylandıktan sonra ev sigortasını da yapıp sonrasında yapılacak işlem sözleşmeyi imzalamak olacaktır. Peşinatsız ev kredisi sunan diğer bankalara göre işlem sayısı az ve işlemler oldukça hızlı ilerlemektedir.En son olarak da bankadan alınan belge ile tapuya giderek evi rahatlıkla alabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?