Ana Sayfa KREDİ 10 Ağustos 2017

Yapı Kredi Bankası Motosiklet Kredisi Veriyor

Yapı Kredi Bankası Motosiklet Kredisi Veriyor

Yapı Kredi Bankası motosiklet satın almak isteyenlere finansman sağlıyor. Bu makalemizde Yapı Kredi motosiklet kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Yapı Kredi motosiklet kredisinin özellikleri nelerdir? Yapı Kredi motosiklet kredisi ek masrafları nelerdir? Yapı Kredi motosiklet kredisi faizi ne kadardır? Yapı Kredi motosiklet kredisi başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi motosiklet kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi motosiklet kredisinin özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi Bankası tüketicilere motosiklet finansmanı sağlıyor. Yapı Kredi motosiklet kredisinin genel özellikleri ise şöyle:

 • Yapı Kredi Bankası motosiklet kredisi kapsamında en az 1000 TL kredi veriyor. Verdiği kredilere 36 aya kadar vade imkanı sunuyor.
 • İkinci el ya da sıfır kilometre motosikletlere kredi verilebiliyor.
 • Yapı Kredi Bankası satın almak istediğiniz motosikletin vergiler dahil anahtar teslim fiyatının %50’sine kadar kefilsiz ve teminatsız motosiklet kredisi veriyor.
 • 1 yaşından büyük olan ikinci el motosikletlere kredi verilmiyor.

Yapı Kredi motosiklet kredisi ek masrafları nelerdir?

Yapı Kredi Bankası’ndan kullanılan kredilerin bazı ek masrafları oluyor. Motosiklet kredisinin ek masrafları ise şunlardır:

 • Kullanacağınız kredi miktarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınır.
 • BSMV kapsamında aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar, KKDF kapsamında aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar vergi alınır. Bu vergiler motosiklet kredisinin bütün taksitlerine bu oranlarda eklenmektedir.
 • Yapı Kredi, motosiklet kredisi kullanmak isteyen müşteriye hayat sigortası yaptırmaktadır. Hayat sigortası yaptırmayı reddeden kişilere kredi verilmez. Bu sigortanın yıllık prim ücreti kredi türüne – tutarına ve kredi kullanan kişinin özelliklerine göre değişebilecektir.
 • Motosiklet kaskosu yaptırmak da zorunludur. Kaskoyu Yapı Kredi Bankası’ndan yaptırırsanız indirimli faizlerden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi motosiklet kredisi örnek maliyet tablosu

Motosiklet Kredisi (20.000 TL’ye 24 ay taksit)
Asgari Tutar
Asgari
Oran (%)
Azami Tutar
Azami
Oran (%)
Açıklama
Toplam Yıllık Maliyet

27,9417

27,9417
KKDF, BSMV hariç
Faiz Oranı (1-36Ay)

1,69

1,69
KKDF, BSMV Hariç
Kredi Tahsis Ücreti

0,5

0,5
KKDF, BSMV Hariç

Yapı Kredi motosiklet kredisi faizi ne kadardır?

Yapı Kredi motosiklet kredisi faizi aylık %1,69’dur. Bankanın bu oranı değiştirme hakkı saklıdır.

Yapı Kredi motosiklet kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası motosiklet kredisi başvurularını şubeler üzerinden almaktadır. Motosiklet kredisi için gerekli evraklar ile birlikte bankanın şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Peki, Yapı Kredi motosiklet kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi motosiklet kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi Motosiklet kredisi için istenen belgeler şöyle:

 • Satın alınacak taşıt 0 km ise proforma faturası, 2. el ise ruhsat fotokopisi (Satış gerçekleştikten sonra ise Noter Satış Senedi)
 • Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı)
 • İkametgah belgesi veya son 3 aya ait herhangi bir fatura ( Kredi başvurusu yapacak kişinin üzerine olacak)
 • Gelir belgesi

Proforma fatura motosiklete ait anahtar teslim fiyatını gösteren bir belgedir. QNB Finansbank’ın motosiklet kredisi hakkında bilgi almak isterseniz ” QNB Finansbank Motosiklet Kredisi Veriyor ” adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?