Ana Sayfa DÜNYA 17 Aralık 2017

Ünlü Şirketin Sahibi Evinde Ölü Olarak Bulundu

Ünlü Şirketin Sahibi Evinde Ölü Olarak Bulundu

Dünya genelinde en çok ilaç üretiminde 7. sırada bulunan Apotex firmasının kurucusu Barry Sherman ve Eşi Honey  Sherman evlerinde ölü olarak bulundu. Polis dedektiflerinin yaptığı açıklamalara göre zengin işadamı ve eşinin ölümü şüpheli bulundu.

Kanada’nın Toronto eyaletinde yaşayan Barry – Honey Sherman çiftinin yaşamış olduğunu evde polis incelemer başlatırken dolar milyarderi olan kişinin evine ilk incelemelere göre zorla giriş tespit edilmediği, bölgede yoğun kar yağışının olduğu notlara geçti.

Ünlü işadamı ve eşinin nasıl öldüğünü inceleyen polis ekipleri, şüpheli bir ölüm vakası olduğuna dikkat çekiyor. Kar yağışının yoğun bir şekilde devam etmesiyle kurbanların cesetleri gece yarısı çıkarıldı. Polis biriminden David Hopkinson, soruşturmanın başlatıldığını belirterek, adli tıp raporlarının beklendiğini ve çıkacak sonuca göre soruşturmanın devam edeceğini vurguladı. Polis ekiplerinden gelen bilgilere göre soruşturma detaylı bir şekilde incelenmeye devam edilecek.

Apotex ilaç şirketi resmi twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazıda, şirket kurucusunun ve eşinin ölümünü doğruladı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau da sosyal medya hesabından üzüntüsünü dile getirerek, aileye baş sağlığı dilediğini belirtti. Kanada’nın en zenginleri arasında yer alan Sherman ve eşinin cesetlerini emlak şirketi çalışanlarının bulduğu belirtiliyor. Satılık olan ev için belirtilen fiyatın 5,4 milyon dolar olduğu belirtildi. 1974 senesinde kurulan Apotex, günümüzde ilaç üretimi piyasasında yedinci sırada yer alıyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?