Ana Sayfa KREDİ KARTI 10 Ağustos 2017

Üniversitelilere Yüksek Limitli Kredi Kartı

Üniversitelilere Yüksek Limitli Kredi Kartı

Günümüzde Üniversite okuyan birçok kişi vardır. Okuyan sayısı çok daha artmakta ve bu öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması da oldukça zorlaşabilmektedir. Üniversite okuyan kişilerin çok ihtiyacını karşılayabilmek için kredi kartlarına ihtiyaçları olabilmektedir. Bu kredi kartlarının limitleri de oldukça önemlidir. Üniversitede genel olarak maliyeti yüksek şeylere ihtiyaç duyulur ve bu durumda limit devreye girer. Yüksek limitli kredi kartı almak isteyen üniversiteliler bu yazımızı okuyarak gereken bilgiyi alabilirler.

Üniversitelilere Kredi Kartı Şartları

Öğrenim gören ve kredi kartı ihtiyacı olan üniversiteli öğrencilerimizin hangi bankalardan yüksek limitli kredi kartı alabileceğinden bahsedelim. Öncelik olarak söylememiz gereken şey tüm bankalar öğrencilere kredi kartı imkanı verirler. Bütün bankalar bir öğrencinin kredi kartı başvurusunu kabul ederler. Ancak öğrencilerin genel olarak aylık bir geliri olmadığı için ödeme sıkıntısı yaşamaları mümkündür. Bankalar bunu da düşünerek bazı şartlar altında kredi kartı temin etmektedirler. Bu şartların temel sebebi ise ödeme konusunda sıkıntılar yaşayan ve temerrüde düşen ya da icralık duruma gelen birçok öğrencinin olmasıdır. Bu durumu kontrol altına almak için birçok şart süren bankalar unutmamalıyız ki artık ilk olarak kendilerini garanti altına alırlar. Bankalar geri ödemesi olacak kredi kartları vermeyi planlarlar ve bu durumda da öğrencilere kredi kartı verirken birçok şartı da yanında getirirler. Eskilerde sabit iyi bir geliri olan kişilere sağlanan kredi kartları günümüzde herkese verilmektedir. Bu kredi kartları düzenli kullanımı konusunda fayda sağlayabilir. Birçok ihtiyacı taksitlendirerek kısa zamanda elde edip, uzun zamanda ödemesini yapabilme imkanınız olur. Kredi kartlarını aldığınızda en dikkat etmeniz gereken her zaman ay sonu ödemelerinizi göz önünde bulundurmanızdır.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar kredi kartı verirken 18 yaşın geçilmesini istemektedir. Zaten üniversite öğrenimi gören bir kişi 18 yaşını genel olarak doldurmuş oluyor. 18 yaşını doldurmayan kişiler hiçbir bankadan kredi kartı temin edemezler. Kanunen de bu durum yasaktır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalardan bahsetmek gerekirse;

  • Ziraat Bankası: Günümüzün en üst düzey hizmetler sunan bankalarındandır. Bir devlet bankası olarak da müşterilerine her zaman kolaylık sağlamak isterler. Ziraat Bankası her zaman için ilk tercihiniz olabilecek kalitede hizmet verir. Devlet bankası olmasıyla birlikte de ödemelerde kolaylık ve imkanlar sunabilirler.
  • Odeabank: Odeabank ülkemizde uzun zamandır hizmet veren ve güvenilir bir bankadır. Kredi kartı temin etmek için tercih edilebilecek bir bankadır.
  • Garanti Bankası: Garanti Bankası her zaman Türkiye’de birçok müşterisi olan ve iyi hizmet veren bankalar arasındadır. Garanti Bankası da ödemeler konusunda sizlere yardımcı olabilecek bankalardandır.

Bu bankalar başta olmak üzere Genç Bonus, Yapı Kredi Play Kart, Akbank, Vakıfbank, TEB Bankası da kredi kartı imkanları vererek ödemelerde de sizlere yardımcı olacaktır. Bu bankalar kredi kartı verirken ilk olarak kara listede olup, olmadığınızı kontrol ederler. Bu listede bulunmayan ve bütün evrakları, şartları yerine getiren üniversite öğrencilerine kredi kartı imkanlarını sunmaktadır.

Üniversiteliler İçin Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı temin etmek isteyen öğrencilerin kartı almak istedikleri banka şubesine giderek başvurularını yapmaları ve ayrıntılı bilgi alarak evraklarını tamamlamaları yeterli olacaktır. Çıkacak onay sonrası kredi kartına ulaşabilirler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?