Ana Sayfa EKONOMİ 9 Aralık 2017

THY Filosu 3. Havalimanıyla Daha Büyüyecek

THY Filosu 3. Havalimanıyla Daha Büyüyecek

İstanbul 3. Havalimanı ile birlikte Türk Hava Yolları yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyor. 3. Havalimanı açılışında Kırk adet geniş gövdeli yeni uçak alacak olan THY yeni uçaklar için görüşmelere çoktan başladı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Anadolu Jet ve Türk Hava Yollarına ait uçaklarda dağıtılan Skylife dergisinde şirketin 2023 yılı hedeflerini ve yeni yapılan çalışmaları köşe yazısına taşıdı. Uçağımıza hoş geldiğiniz başlıklı yazıda yolculara seslenen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirket olarak 2017 yılında pek çok başarıya imza attıklarını söyledi.

Dünya çapında önemli sponsorluk anlaşmaları ile adını duyuran Türk Hava Yolları, kırk adet daha geniş gövdeli uçak siparişi vermeye hazırlanıyor. Türk Hava Yolları’nın Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından verilen bilgilere göre, yapımı devam eden üçüncü havalimanı ile farklı bir dönem içerisine girileceğini ve bu nedenle kırk adet uçak siparişi verileceği belirtildi. Genel Müdür Bilal Ekşi tarafından, Skylife dergisine verilen bilgilerde, bu sene içerisinde Türk Hava Yolları’nın yaptığı faaliyetler listelenmiş ve Cumhuriyetin yüzüncü yılı için hedefler belirtilmiştir.

Bilal Ekşi, kaleme aldığı yazıda bu sene içerisinde Türk Hava Yolları’nın birçok başarılı işe giriştiğini ve önümüzdeki dönemde de bu başarılarını sürdürme arzusunda olduğunu ifade etti. Genel müdür, 2018 senesi için hazırlıklara da son hızla devam edildiği bilgisini aktarırken, uçak filosuna yeni uçakların dâhil edilmesi için de çalışmaların yapıldığını belirtti. Buna göre Türk Hava Yolları’nın yıl bitmeden 2 tane B777F tipi Turkish Cargo modelindeki uçakları bünyesine kattığını ve teknolojik imkânların kullanılarak uçuş eğitim merkezinin de açıldığı ifade edildi.

Türk Hava Yolları, yüzde yetmiş üç oranında yapımı tamamlanan İstanbul’un üçüncü havalimanı için de hazırlıklarına başladı. Buna göre kırk adet büyük gövdeli uçak siparişi için görüşmelere başlayan THY, yakın zaman içerisinde anlaşmayı tamamlamak arzusunda.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?