Ana Sayfa GÜNDEM 18 Aralık 2017

Sır Cinayetlerin Perde Arkasında FETÖ Çıktı

Sır Cinayetlerin Perde Arkasında FETÖ Çıktı

Aselsan çalışanı Halim Ünsem Ünal ve Hüseyin Başbilen aynı zamanda F-16 teknisyeni olan Hafız Koca 2006 yılında sır biçimde ölmüş dosyasıda gasp nedeniyle öldü diyerek kapatılmıştı aradan geçen 11 yılın ardından gerçek ölüm nedenin aslınfa Fethullahçı Terör Örgütü tarafından infaz  edildiği ortaya çıktı.

15 Temmuz Hain darbe girişimi sonucunda yakalanan bir çok FETÖ üyesinin Mahkemelerde soruşturmaları devam ediyor. Hain FETÖ terör örgütü  üyelerinin yaptıkları cinayetler aydınlığı kavuşmaya başladı.

Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink, Haydar Meriç, Rahip Santoro, Cezvet Soysal ve Zirve Yayınevi cinayetlerinin yanı sıra F-16 teknikeri Hafız Koca gibi önemli isimler siyasi nedenler dolayısıyla infaz edildiği ve bu isimlerin ölüm fermanını kimler ne için yazdığı  tek tek yıllar sonra meydana çıktı.

Hafız Koca’nın katili olarak yargılanan Mustafa Değirmenci Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yeniden başlatılan soruşturmada vermiş olduğu bilgiler adete kan dondurdu. Hain darbe girişimde Akıncı üssü askeri meydanda yakalanan Tuğgeneral Sadık Köroğlu tarafından verilen infaz ve katliam emirlerini uyguladığını itiraf etmesi sonucu bir çok karanlık olayın fetö komplosu olduğu ortaya çıktı.

Katil Mustafa Değirmenci sır cinayetleri şu itiraflarla aydınlattı. Aselsan Mühendisleri Halim Ünsem Ünal ve Hüseyin Başbilen’in ölüm emrinin kendisine iletildiğini ama o cinayetleri kendisinin işlemediğini daha sonra gelen bir emir ile F-1 teknisyeni Hafız Kocayı öldürdüğünü söyledi.

Katil Mustafa Değirmenci vermiş olduğu yeni ifadelerinde cinayetleri eşi ve çocuğunun öldürülmesiyle tehdit edildiği için işlediğini aktardı.

Jandarma Teşkilatı içinde kendisinin birden fazla operasyonda kullanıldığına değinen Mustafa Demirci konuyu şöyle özetledi; Katliam talimatlarını o dönemin  Jandarma Binbaşısı olan  Sadık Köroğlu ve Jandarma Astsubayları C.A, A.E ve Y.Ç’den gelen talimatlar doğrultunda işlediğini söyledi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?